Hneď po Ukrajine denacifikujeme Poľsko, hrozí ruskí poslanec. Začne sa nová vojna?

Poľsko nás nabáda k tomu, aby sme ho zaradili hneď po Ukrajine na „denacifikáciu“, napísal v piatok poslanec a predseda kontrolného výboru ruskej Štátnej dumy Oleg Morozov na sieti Telegram. Rozčúlili ho slová poľského premiéra Mateusza Morawieckého.

Ten vo svojom článku pre britský denník The Telegraph napísal, že „ruský svet je rakovina, ktorá nielenže požiera väčšinu ruskej spoločnosti, ale tiež predstavuje smrteľnú hrozbu pre celú Európu.“

„Svojimi vyhláseniami o Rusku ako o ‚rakovinotvornom nádore‘ a rečami o ‚odškodnení‘, ktoré máme Ukrajine zaplatiť, nás Poľsko nabáda k tomu, aby sme ho zaradili hneď po Ukrajine na prvé miesto na denacifikáciu,“ napísal v piatok na svojom Telegrame ruský poslanec Oleg Morozov. Informovala o tom ruská agentúra RIA Novosti.

Poľský predseda vlády pre britský denník Telegraph v článku vydanom v utorok 10. mája napísal, že koncepcia „ruského sveta“ je ekvivalentom komunizmu a nacizmu 20. storočia. V mene tejto ideológie porovnáva Rusko podľa Mateusza Morawieckého ukrajinského mesta so zemou.

„Ruský svet je rakovina, ktorá nielenže požiera väčšinu ruskej spoločnosti, ale predstavuje aj smrteľnú hrozbu pre celú Európu,“ uviedol poľský premiér.

Poľský prezident Andrzej Duda zároveň podľa ruských novín Pravda v piatok vyhlásil, že Rusko dlhuje Ukrajine odškodnenie. Morozov tak ako provokáciu videl aj jeho slová.