Heger prosí Pannu Máriu, aby pomáhala Slovákom. Nechcite vidieť, čo mu napísali ľudia

Premiér Eduard Heger bol dnes v Šaštíne na púti, kde sa modlil za pomoc Slovákom od Panny Márie.

„Sedembolestná Panna Mária je patrónkou Slovenska. V tento sviatok prichádzam za ňou do Šaštínskej baziliky, aby som sa spolu s bratmi a sestrami modlil a prosil.

V mojich modlitbách prosím, aby neustále držala patronát nad našou krajinou a Slovákmi v ťažkých časoch a skúškach, ktoré zažívame. Aby sme si preukazovali lásku. Aby sme verili v ľudskosť, úctu a dobro. Aby sme si preukazovali solidaritu, a to najmä v časoch, kedy u nášho suseda zúri vojna. Aby sme mali nádej, že aj v bolesti a strachu dokážeme nájsť silu meniť veci k lepšiemu.

Už niekoľko storočí nás príbeh jednej ženy učí pristupovať k životu s pokorou a na nenávisť odpovedať láskou a trpezlivosťou. Neznamená to, akceptovať zlo. Znamená to, že i v temnote máme byť svetlom.“ píše premiér na sociálnej sieti.

A kým niektorí mu ďakovali, že sa modlí za Slovensko a vážia si ho, v komentároch pod príspevkom sa našli aj komentáre, ktoré skritizovali Hegera.

„V našich modlitbách prosíme aby politici dostali rozum, ale niet tej moci ani pomoci.“ píše Jozef.

„Nechcem súdiť, ale kresťan nie je ten čo sa ukazuje navonok. Kresťan sa má správať ako kresťan vo všetkom. Dúfam, že ste si volení zástupcovia skutočne čisto a úprimne všetci traja vstúpili do svedomia a zhodnotili svoju čestnosť a úprimnosť a lásku k národu. Pravdupovediac ja osobne by som nechcela byť vo vašej koži pri poslednom súde, ale náprava je vždy ešte možná. Záleží od vás.“ píše Jela.

„Áno, pompézne náboženské patetizmy, tie vám idú. Lenže čo z toho, keď tú lásku a solidaritu a dobro dávate len svojmu majiteľovi a ani náznakom sa nepostavíte proti zlu, ktoré pácha každý jeden deň svojimi urážkami a šikanou. Vy nie ste svetlo, vy ste lepidlo na stoličke Igora Matoviča.“ píše Roman.

„Keď pozerám na vaše výsledky, buď sa zle modlíte, alebo má váš boh dosť zvrátený zmysel pre humor.“ píše Peter.

„Pan Heger, Slováci a Slovensko zažíva ťažké časy vďaka Vášej vláde. Dva roky Ste nás týrali nezmyselnými kovid opatreniami, a teraz trpíme vysoké ceny energii, vysokú infláciu, drahé potraviny, nízke platy a dôchodky. A všetko pre nejakú Ukrajinu, s ktorou nemáme absolútne nič spoločné a Vašu hlúpu neschopnú vládu komediantov. Z Vašich úst pán Heger tie slová o Sedembolestnej panne Márii znejú skorej ako rúhanie. Človek ako Vy by jej meno ani nemal vyslovovať. Keď Ste predajom alkoholu ničil ľudské životy, ľudskú dôstojnosť, rozvracal rodiny, aj vtedy Ste sa modlil? Ste čisté zlo. A zlo plodí iba zlo“ píše Ľuboš.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *