Francúzska politička: Zrušte sankcie proti Rusku! Trpia pre ne len Európania!

Extrémistická francúzska politička Marine Le Penová odkazuje Európskej únii, aby ukončila sankcie proti Rusku a tvrdí, že ekonomické dôsledky sú pre úniu príliš extrémne. Niektorí odborníci však tvrdia, že západné sankcie Rusku reálne škodia, inak by Rusko nežiadalo ich zrušenie.

Podľa nej by sa sankcie mali zrušiť „V opačnom prípade bude Európa čeliť výpadku, najmä v súvislosti s dovozom ruského plynu. Tieto sankcie sú jednoducho zbytočné. Jediné, čo robia, je, že Európania trpia. A to sa, mimochodom, týka aj Francúzov,“.

„Človek by potreboval obrovskú dávku naivity, aby si neuvedomil, že na rozdiel od nafúknutých tvrdení našej vlády ruská ekonomika nie je na kolenách. Nie je na pokraji bankrotu,“ vyjadrila sa Marine Le Penová.

Agnes Pannier-Runacherová, francúzska ministerka pre energetiku, sa ohradila voči vyhláseniam Le Penovej a označila ich za „mimoriadne nebezpečné“ a „nezodpovedné“.

„Možno sa hrdí tým, že je najpatriotickejšia politička, ale v skutočnosti je prvá, ktorá je pripravená predať Francúzsko za tanier šošovice Rusku,“ povedala pre CNews.

„Sme v krízovej situácii, ktorú sme nechceli, ale ktorá je teraz globálna – nie je špecifická len pre Európu. Musíme zostať jednotní a nesmieme sa vzdať princípov republiky a demokracie.“

Rusko nesmie zvíťaziť vo vojne na Ukrajine, vyhlásil Stoltenberg

Vojna na Ukrajine je pre Európu najnebezpečnejším okamihom od druhej svetovej vojny a Rusko v nej nesmie zvíťaziť. Podľa agentúry Reuters to dnes vyhlásil generálny tajomník NATO Jens Stoltenberg.

Aby Severoatlantická aliancia a jej členské krajiny zabránili Moskve vo víťazstve, budú musieť ešte dlho podporovať Ukrajinu zbraňami a ďalšou pomocou, uviedol Stoltenberg. „Je v našom záujme, aby tento typ agresívnej politiky neuspel,“ povedal Stoltenberg vo svojom prejave v rodnom Nórsku.

2 Replies to “Francúzska politička: Zrušte sankcie proti Rusku! Trpia pre ne len Európania!

  1. Keď človek nad tým porozmýšľa tak musí prísť k jedinému záveru!!! A síce, že západ pod vedením darebáckeho štátu USA vedie vojny naprieč celým svetom a to od roku pána 1999 kedy napadli Srbsko!!! To znamená, že západ sa vyčerpal, čo sa týka zásob munície a to teraz hrá do kariet Rusku!!! Ruský medveď celú dobu iba driemal a jedným okom pozorne sledoval vývoj čo sa deje. Ruské zásoby munície a techniky ostali takmer nedotknuté. To znamená, že Rusko má prebytok NZ!!! Teraz ich musí minúť, lebo ich likvidácia by Rusko vyšla veľmi draho. Hlavne preto Rusko na Ukrajine používa okrem najmodernejšej bojovej techniky aj staré zásoby NZ!!! Vyprázdni sklady a doplní si ich novou bojovou technikou a muníciou. Darebácky štát USA a jeho zločinecká teroristická organizácia NATO sa na Ukrajine demilitarizujú sami!!! Pozorovať to môžeme na tom, ako bývalé satelity ZSSR, ako sú Slovensko, Česko, Poľsko, Rumunsko dodávajú na Ukrajinu staré zásoby zbraní a munície. A tá im pomaly už dochádza!!! Na nové pritom nemajú!!! Ak chcú niečo modernizovať a prezbrojiť na západnú normu, tak si musia na to brať pôžičku!!! A ďalší aspekt tohto konfliktu je, že Rusko má zdroje, kdežto západ nemá nič!!! A teraz keď Rusko zaviedlo platbu za Rubeľ, tak západ je ekonomicky zrazený úplne k zemi. Predražený plyn, predražená ropa, predražené elektrická energia, predražené potraviny likviduje západ a jeho ekonomiku. Len ťažko môže západ za takýchto podmienok niečo vyrábať a dopĺňať tak zásoby, ktoré si už dávno minul. Konkurencie schopnosť západných štátov je úplne týmto oslabená. Tým pádom dôjde aj k spomaleniu ekonomiky a tým pádom k prepadu životnej úrovne všetkých obyvateľov na západe!!! Môžete so mnou nesúhlasiť, ale iba čas ukáže či som sa mýlil, alebo nie.

  2. Je priam neuveriteľné, ako sa Stoltengberg všetkými údmi drží hlúposti, že Rusko prehrá vojnu na Ukrajine. Tieto hlúpe propagandistické reči iba predlžujú vojnu a utrpenie ľudí na juhu Ukrajiny a bojujúcich strán. Rusko , ak to Stoltengberg nevie, z 80% ovláda územie rusky hovoriaceho obyvateľstva na Donecku a Lugansku. Víťazstvo Ruska ja viac ako isté. Ukrajina zostane oklieštená, južné časti sa pripoja k Rusku a NATO utrie nos. Rusko Ukrajinu nepustí z rúk, pokiaľ nezvíťazí. Európa budem mať čo robiť , aby sa z tejto porážky spamätala vojensky, ekonomicky aj politicky a ideologicky.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *