Ficovi ďakovali na americkej ambasáde, že hlasoval za rozšírenie NATO: „Slováci! Odmietnite Putina!“

Americká ambasáda na Slovensku si pozvala opozičného politika Roberta Fica na stretnutie, kde mu poďakovali za to, že jeho strana hlasovala za rozšírenie Švédska a Fínska do NATO.

„Veľvyslanec Gautam Rana pokračoval v úvodných stretnutiach s politickými stranami a ich predstaviteľmi – tentoraz s podpredsedom parlamentu Jurajom Blanárom a Robertom Ficom zo Smeru-SD. Veľvyslanec Rana poďakoval Smeru za podporu vstupu Fínska a Švédska do #NATO a za pokračujúcu potrebu spoločne riešiť bezpečnostné výzvy strednej a východnej Európy. Veľvyslanec Rana vyjadril znepokojenie s všadeprítomným šírením dezinformácií na Slovensku, ktoré oslabujú demokratické inštitúcie a odsúdil Putinovu krutú agresívnu vojnu na Ukrajine.“ uvádza ambasáda na sociálnej sieti.

Veľvyslanec Rana takisto vyjadril obdiv nad silnou podporou Slovenska Transatlantickej jednote a Aliancii NATO od začiatku Putinovej barbarskej a nevyprovokovanej vojny na Ukrajine. Veľvyslanec Rana vyzval všetkých Slovákov, aby odmietli Vladimíra Putina vzhľadom na rozsiahle porušovanie ľudských práv ruským tyranom na Ukrajine vrátane nerozlišujúceho bombardovania civilného obyvateľstva, vraždenia nespočetného množstva žien a detí a systémového používania znásilňovania a mučenia ruskými silami ako prostriedok vedenia vojny. Spojené štáty budú naďalej pomáhať Ukrajine brániť sa pred brutálnou inváziou Ruska a sú naďalej odhodlané stáť pevne pri Slovensku, tak ako my všetci stojíme pri Ukrajine.“ uvádza ďalej ambasáda.

„Veľvyslanec Rana tiež povedal, že jediná možná cesta a stratégia k mieru pre všetkých európskych lídrov je výzva na Vladimíra Putina, aby ukončil brutálnu vojnu na Ukrajine a okamžite Ukrajinu opustil.“ uzatvára ambasáda a Fica označili v príspevku ako priateľa.

Robert Fico a jeho SMER hlasovali za rozšírenie NATO o severské krajiny Švédsko a Fínsko. Šéf ĽSNS Marian Kotleba a jeho poslanci hlasovali proti. Kotleba tvrdí, že Fico prezlieka kabát, ako sa mu to hodí.

Šéf ĽSNS Marian Kotleba sa vo videu vyjadril veľmi kriticky na stranu Roberta Fica Smer a označil ich za zradcov „126 zradcov týmto spravilo výrazný krok, k zatiahnutiu Slovenska do vojny s Ruskou federáciou“ vyhlásil Kotleba.

Marian Kotleba tvrdí, že všetci, ktorí hlasovali za vstup Švédska a Fínska do NATO, sú za napĺňanie plánov globalistov „…a ten hlavný plán je rozpútať vojnu s Ruskou federáciou“.

„Preto si prosím dobre zapamätajte, že tak, ako sa za Ficovej vlády nakupovali americké stíhačky, tak dnes aj všetci prítomní poslanci Smeru, vrátane samotného Roberta Fica, hlasovali za rozšírenie NATO o Fínsko a Švédsko.“ hovorí Kotleba a dodáva „Masky padli. Opona sa roztiahla. Nie je viac nad čím špekulovať“.

Kotleba sa vo svojom dnešnom videu pýta, aké nízke IQ musia mať voliči Fica, keď mu skočia na takúto falošnú hru.

„Robertovi Ficovi ako takému sa vôbec nečudujem. Je to herec. Profesionálny herec, ktorý zatiaľ dokázal, vždy kabát otáčať podľa toho, ako sa to vyžadovala momentálna situácia. Čudujem sa však jeho voličom, ktorí sú schopní mu zožrať aj to, že sa rozčuľuje nad žiadosťou Ukrajiny o vstup do NATO, ale len tri dni predtým sám osobne, aj s celým svojim klubom hlasoval za rozšírenie NATO o Fínsko a Švédsko“ hovorí šéf ĽSNS Marian Kotleba vo videu.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *