Drzí Rusi? Američanom zavolali, že ciele Ruska na Ukrajine budú úplne splnené

Ruský minister zahraničia Sergej Lavrov po prvýkrát od začatia ruskej invázie na Ukrajine telefonoval so svojim americkými náprotivkom Antony Blinkenom.

Na tému „prebiehajúcej špeciálnej vojenskej operácie“ na Ukrajine Lavrov Blinkenovi povedal, že „ciele a zámery Ruska budú úplne splnené,“ uviedlo ruské ministerstvo zahraničných vecí vo vyhlásení.

„V týchto súvislostiach bola pozornosť amerického ministerstva upriamená na fakt, že pumpovanie zbraní USA a NATO ukrajinským ozbrojeným silám a národným práporom, ktoré sa rozsiahlo používajú proti civilnému obyvateľstvu, iba predlžuje agóniu režimu v Kyjeve, predlžuje konflikt a znásobuje počty obetí,“ dodávalo sa v ruskom vyhlásení.

Rusko zlyháva v mnohých oblastiach vojny na Ukrajine, hovorí britský minister obrany

Britský minister obrany Ben Wallace vyhlásil, že Rusko vo vojne na Ukrajine zlyháva v „mnohých oblastiach“ a prezident Putin sa možno bude snažiť znovu zmeniť stratégiu.

„Rusi v tejto chvíli zlyhávajú na mieste v mnohých oblastiach… Putinov plán A, B a C zlyhal a možno sa poobzerne po pláne D,“ povedal Wallace televízii Sky News.

Sprevádzkovanie Nord Stream 2 nepripadá do úvahy, hovorí nemecký minister

Sprevádzkovanie plynovodu Nord Stream 2 nepripadá do úvahy, pretože by to len nahralo ruskému prezidentovi Putinovi, vyhlásil nemecký minister hospodárstva.

„Preto by to podľa môjho názoru nebolo správne a nepripadá to do úvahy,“ povedal Robert Habeck v rozhovore so zástupcami sklárskej spoločnosti v spolkovej krajine Durínsko.

Plynovod Nord Stream 2 bol navrhnutý tak, aby zdvojnásobil tok ruského plynu priamo do Nemecka, ale nemecká vláda rozhodla, že nebude uvedený do prevádzky po tom, čo sa vzťahy s Moskvou pred ruskou vojnou na Ukrajine rozpadli.

Prietoky plynovodom Nord Stream 1 sú v súčasnosti utlmené. Ruský plynárenský gigant Gazprom to zdôvodnil technickými dôvodmi, ale mnohí na Západe to považujú za odvetné opatrenie proti západným sankciám.

One Reply to “Drzí Rusi? Američanom zavolali, že ciele Ruska na Ukrajine budú úplne splnené”

  1. Nie Lavrov telefonoval s Blinkenom, ale presne opačne. To Blinkel telefonoval Lavrovovi…ako sa dajú veci ľahko prekrútiť.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *