Deťom v školách budeme musieť kúpiť termo oblečenie, aby vydržali: „Vraciame sa do jaskýň?!“ pýtajú sa rodičia

Ceny energii stúpajú extrémnym tempom a začína to radikálne ovplyvňovať životy nás všetkých. Košický top hokejový klub musí ísť hrať do malinkej haly, pretože nemajú na nájom a deti v našich školách budú nosiť spodky alebo termo oblečenie.

V reportáži televízie Markíza o tom hovoria riaditelia škôl, ktorí sú zúfalí.

Školy budú musieť obmedziť kúrenie a šetriť aj vodu. Malé detičky učia, ako šetriť pri čistení si rúk či zubov.

„Vedia, že keď si umývajú zúbky, majú si vodu nabrať do pohárika a nemajú nechať vodu pustenú. Aj tým sa šetrí,“ opísala Jana Matúšková, riaditeľka MŠ Piaristická v Nitre, píše portál tvnoviny.sk

V tejto škôlke platia len za elektrinu po novom dvakrát toľko, čo vlani, a za plyn ešte viac.

„A nevieme si predstaviť, kde sa to zastaví, pretože toto sú len zálohové platby. Je dosť možné, že keď dostaneme do rúk vyúčtovanie, budeme platiť ešte oveľa viac,“ tvrdí hovorca mesta Nitra Tomáš Holúbek, uvádza ďalej portál televízie Markíza.

„Keď štát povie, že mu smrdí ruský plyn, tak nechápem, prečo by sa mali zatvárať ŠTÁTNE školy, alebo MALOLETÍ OBČANIA, DETI, mrznúť a ochorieť počas povinnej školskej dochádzky,lebo nie je čím kúriť. Prirodzene. Nemôže predsa štát ohrozovať deti na zdraví a ani im upierať základné právo na vzdelanie.“ píše Jana v diskusii.

„No obávam sa že mi príde domov dcéra zo školy a budú mať v žiackej knižke že škola žiada rodičov aby platili plyn v škole inak budú musieť školu zatvoriť.“ píše Kristián.

„Uplne ze chory svet .A kto pokupi detom termoobleky? Tak ma vyzerat moderny svet ? Pojdeme naspat do jaskyn ? Veru je to velmi smutne My sme vybudovali moderny svet a teraz sa mame obmedzovat aj nase deti ? Vo vsetkom nas obmedzujete .Pomaly aj ten otraveny vzduch co vzdychame budeme musiet platit, Vsetko mozeme podakovat nasim slavnym politikom,ktori nas vedu a to vsetko vymysleli.“ pýta sa ďalšia matka.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *