Čo sa to deje Zelenskému v krajine? Suspendoval generálneho prokurátora a šéfa tajnej služby

Dvaja vrcholní predstavitelia odvolaní Zelenským boli suspendovaní až do ukončenia vyšetrovania, ale neboli formálne odvolaní, uviedol vysoký prezidentov poradca.

„Prebieha vyšetrovanie, a ak sa objavia konkrétne obvinenia proti obom, potom prezident odporučí ukrajinskému parlamentu ich odvolanie,“ uviedol Fisher.

„Je nezvyčajné, aby Zelenskyj robil také zmeny – pred vojnou bol jeho kabinet ako otáčavé dvere, ale od začiatku vojny si okolo seba necháva v podstate rovnakú skupinu vrátane týchto dvoch veľmi vysokých osobností,“ dodal.

Zelenskyj v nedeľu uviedol, že Ivan Bakanov bol odvolaný z funkcie šéfa SBU a Iryna Venediktová bola odvolaná z funkcie generálnej prokurátorky, a to s odkazom na desiatky prípadov údajnej spolupráce úradníkov ich úradov s Ruskom.

Ukrajina uvádza, že doteraz bolo zabitých 38 450 ruských vojakov

Ukrajinská armáda za posledný deň zabila 150 ruských vojakov, uviedol generálny štáb ukrajinských ozbrojených síl.

Tým sa celkový počet ruských príslušníkov stratených od začiatku invázie 24. februára zvýšil na 38 450, uviedol generálny štáb.

Ruský minister obrany nariadil prioritne ničiť ďalekonosné ukrajinské zbrane

Ruský minister obrany Sergej Šojgu pri nedávnej inšpekcii ruských vojsk vo východnej oblasti Ukrajiny nariadil vojakom prioritne ničiť vysoko presnými zbraňami ukrajinské raketové a delostrelecké zbrane ďalekého dosahu, uviedli dnes ruské tlačové agentúry. Ukrajina nedávno získala americké raketomety a západné húfnice, ktoré už ukrajinská armáda nasadila do bojov. Kyjev oznámil, že paľbou raketometov zničil tri desiatky ruských zásobovacích základní a muničných skladov.

Šojgu podľa komuniké ministerstva obrany uviedol, že Ukrajinci za pomoci západných zbraní ostreľujú „obytné štvrte a osady“ vo východoukrajinskom Donbase, čiastočne ovládnutom proruskými separatistami a ruskými vojskami, ale vraj tiež „úmyselne zapaľujú polia s pšenicou a tiež sklady obilia“.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *