Budaj vysvetľoval problémy s naftou, no nerozumel mu ani moderátor: „Vám nerozumie ani divá sviňa!“

Európska únia zasiahla Rusko ďalšími sankciami a slovenská rafinéria Slovnaft bude môcť už len niekoľko mesiacov spracovávať a vyvážať ruskú ropu. Slovnaft vyhlásil, že kvôli týmto sankciám, za ktoré hlasoval aj premiér Eduard Heger, sa môže stať, že nebude nafta či benzín ani pre obyvateľov Slovenska.

Minister životného prostredia Ján Budaj to však nevidí až tak zle, čo sa snažil vysvetliť aj v relácii Na Telo. Nie všetci mu však rozumeli. Dokonca aj samotný moderátor sa v jeho slovách strácal.

Aj podpredseda parlamentu Blanár mu povedal, že jeho slovám nerozumie ani divá sviňa a ich zlou politikou likvidujú Slovensko.

Spoločnosť Slovnaft tvrdí, že vďaka týmto sankciám nebudú vedieť efektívne spracovávať ropu, nebudú môcť vyvážať do zahraničia a tak ani na slovenský trh. Budaj však tvrdí, že Slovnaft podal zavádzajúce informácie. Vysvetliť to však poriadne nevedel a v štúdiu sa začali strácať všetci.

Minister Budaj dokonca hovoril niečo o tom, že či chceme, aby Rusi dotovali ropu, čomu v štúdiu opäť nie veľmi rozumeli.

„Budaj je mimo,rozpráva nezmysly.Prečo sa neradi s odborníkmi PÁN minister,každý nemôže vedieť všetko. Ale keby sa.poradil,nerozprával by bludy.To už nie je ani na smiech,skôr je to do plaču,akí ľudia bez odbornosti zastavanú ministerské posty.“ napísala Jana.