Biden sa nechce stretnúť s Putinom na summite G20 a to ani náhodne na chodbe

Včera prestížny denník The Guardian uviedol, že americký biely dom urobí všetko preto, aby sa Joe Bide a jeho ruský náprotivok Vladimir Putin nestreli na nadchádzajúcom summite krajín G20 v Indonézii.

Američania sa vraj budú snažiť aj o to, aby sa Biden s Putinom nestretol ani len náhodou a to ani na chodbe v dejisku konania G20 alebo pri spoločnom fotografovaní.

Schôdzka lídrov skupiny najväčších ekonomík sveta G20 sa uskutoční 15. – 16. novembra na indonézskom ostrove Bali.

V Bruseli sa začal summit EÚ, čaká sa dlhá debata o boji proti energetickej kríze

V Bruseli sa začalo zasadnutie Európskej rady, ktorého hlavnou témou je hľadanie zhody na spoločnom postupe s cieľom znížiť ceny energií. Očakáva sa dlhá debata predovšetkým o otázke zastropovania ceny plynu spaľovaného v elektrárňach, ktorá doteraz členské krajiny rozdeľovala. Prezidenti a premiéri krajín Európskej únie tiež prerokujú ďalšiu podporu Ukrajine a na diaľku sa k nim pripojí ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj.

Nebezpečenstvo nového ruského útoku z Bieloruska rastie, varuje ukrajinský generál

Nebezpečenstvo opätovného ruského útoku na Ukrajinu z Bieloruska rastie, uviedol pred novinármi generál Oleksij Hromov z ukrajinského generálneho štábu. Rusi by sa podľa neho mohli pokúsiť preťať hlavné trasy, po ktorých putujú na Ukrajinu dodávky západných zbraní.

„Hrozba, že ruské ozbrojené sily obnovia útok na severnom fronte, rastie. Tentoraz môže byť smer útoku zmenený na západ kvôli pretnutiu hlavných logistických trás pre dodávky výzbroje a bojovej techniky Ukrajine od našich partnerov,“ povedal Hromov podľa agentúry Interfax-Ukrajina.

Irán: Správy o chystanej dodávke iránskych striel Rusku sú nepodložené

Irán dnes poprel správu médií, podľa ktorej sa chystá Teherán Rusku dodať strely krátkeho doletu. Cez víkend to napísal denník The Washington Post. Šéf iránskej diplomacie Hosejn Amírabdolláhján dnes na twitteri napísal, že je táto správa nepodložená.

Ukrajina obvinila Irán z dodávok bezpilotných lietadiel, ktoré Rusko používa pri útokoch na jej územie. Štáty Európskej únie kvôli tomu dnes zmrazili majetok trom Iráncom a jednej firme, ktorí sú podľa nich zodpovední za dodávky dronov.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *