Biden: Nemôžeme ho nechať vyhrať. Vojna na Ukrajine môže trvať dlho

Americký prezident Joe Biden povedal silné slová ohľadne ruskej invázii na Ukrajine.

Podľa neho môže vojna trvať aj roky a ruského prezidenta Vladimíra Putina nemôžeme nechať vyhrať.

Ako dlho bude vojna trvať? Opýtala sa novinárka. Biden odpovedal, že tak dlho, ako bude treba „Nemôžeme ho nechať vyhrať“ dodal.

Pri ruskom raketovom údere na Vinnycju zomrelo 12 ľudí, hlásia ukrajinské úrady

Dvanásť ľudí zomrelo pri štvrtkovom ruskom raketovom údere na mesto Vinnycja v strednej časti Ukrajiny, informuje agentúra Reuters s odvolaním sa na ukrajinskú Štátnu službu pre mimoriadne udalosti (DSNS). Medzi mŕtvymi je dieťa, ďalších 25 ľudí utrpelo zranenie, uviedol úrad. Kancelária prezidenta predtým informovala o ôsmich mŕtvych. Podľa agentúry Unian po údere v meste vypukol obrovský požiar.

Prípadný protiútok Ukrajiny sa dá očakávať na juhu krajiny

Prípadný protiútok Ukrajiny, o ktorom v posledných dňoch padali zmienky vysokých ukrajinských činiteľov, sa dá očakávať na juhu krajiny. Povedal to Richard Stojar z Centra bezpečnostných a vojensko-strategických štúdií Univerzity obrany. V predchádzajúcich dňoch zaznelo, že ukrajinská armáda začne vojenskú operáciu, aby nad územím obsadenom ruskými vojskami získala späť kontrolu. Podľa Stojara je ale otázkou, či je v silách ukrajinskej armády rozsiahlu útočnú operáciu úspešne uskutočniť.

„V oblasti Chersonu sa už v minulých dňoch pokúsila ukrajinská strana prevziať iniciatívu a pristúpila k lokálnym protiútokom, zatiaľ však bez väčších úspechov. Proklamovaná ofenzíva na juhu krajiny sa má stať v nadchádzajúcom období pre ukrajinskú armádu prioritou, aktuálne je však veľmi neisté, či je v jej silách takto rozsiahlu útočnú operáciu úspešne realizovať,“ uviedol Stojar.

One Reply to “Biden: Nemôžeme ho nechať vyhrať. Vojna na Ukrajine môže trvať dlho”

  1. ste sa dosrali od strachu ze vas zidia vypnu a teraz tu sirite zidovske klamstva a nadrziavate nacistom sluziacim zidovskym fasistom z USA !! DO CIVILISTOV STRIELAJU UKRONACISTI !! Keby rusi chceli zabijat civilov tak zkraina uz dnes neexistuje.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *