Steven Seagal v ruskej TV: Na Ukrajine sú státisíce nacistov a mnohí z nich chcú bojovať!

Bývalý americký herec akčných filmov Steven Seagal, ktorý odišiel žiť do Ruska a podporuje ruského prezidenta Vladimira Putina, teraz v ruskej televízii povedal šokujúce slová.

„Na Ukrajine sú stotisíce nacistov a mnohí z tých chlapov chcú bojovať,“ povedal Seagal v ruskej talkshow Vladimira Solovjova, ktorý je považovaný za jedného z hlavných kremeľských propagandistov. Ukrajinská strana takéto názory popiera a v krajine sú zakázané nacistické hnutia. Informácie o nacistoch na Ukrajine poprela aj Slovenská polícia na facebooku. Cez to všetko však Rusi tvrdia, že na Ukrajine sú vojaci, ktorí sympatizujú s takýmito myšlienkami.

Seagal dokonca v ruskej TV povedal, že sám seba považuje za ruského občana a momentálne bývalý americký herec točí dokument, ktorý má divákom priblížiť vojnu aj z druhej a pre Seagala reálnejšej perspektívy. „Každý z vás, všetci ste moja rodina a priatelia. Stojíme a držíme spolu v dobrom aj v zlom,“ vyjadril sa Seagal.

Reuters: Ukrajinci pracujú v jadrovej elektrárni pod hlavňami ruských zbraní

Ukrajinskí technici pracujú v Záporožskej jadrovej elektrárni pod hlavňami ruských zbraní a čelia obrovskému tlaku, ale zostávajú, aby zaistili, že nenastane katastrofa podobná havárii v Černobyle. Agentúre Reuters to povedal jeden z pracovníkov najväčšej atómovej elektrárne v Európe, ktorú od marca okupuje ruské vojsko a v poslednej dobe zažila ostreľovanie, z ktorého sa navzájom obviňujú Moskva a Kyjev.

Zelenskyj má vo štvrtok rokovať v Ľvove s Erdoganom a Guterresom

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj sa vo štvrtok stretne vo Ľvove na západe krajiny so svojím tureckým náprotivkom Recepom Tayyipom Erdoganom a generálnym tajomníkom OSN Antóniom Guterresom. Informovali o tom agentúry AP a Reuters s odvolaním sa na hovorcu OSN Stéphana Dujarrice a Ankaru. Vrcholní predstavitelia sa budú zaoberať dohodami o dodávkach ukrajinského obilia na svetové trhy, ktoré majú pomôcť zmierniť globálnu obilnú krízu a budú diskutovať o možnostiach ukončenia takmer pol roka trvajúcej ruskej invázie na Ukrajine, píše AP.

Podľa Dujarrice bude trojica lídrov najskôr preberať aj situáciu okolo ukrajinskej Záporožskej jadrovej elektrárne, ktorú od marca okupuje ruská armáda, a od ktorej v poslednej dobe prichádzajú správy o ostreľovaní v jej blízkosti, z ktorého sa Moskva a Kyjev vinia navzájom.

One Reply to “Steven Seagal v ruskej TV: Na Ukrajine sú státisíce nacistov a mnohí z nich chcú bojovať!”

  1. Steven Seagal je jeden s mála, ktorý nestratil česť, zdravý úsudok a rozum. Dokáže sa postaviť za pravdu!!! Takýchto ľudí je potrebné podporovať v tom čo robia. Lebo v dnešnej dobe byť zástancom a šíriteľom pravdy, je veľmi ťažká a zodpovedná práca. Len malo ktorí dokážu verejne vystúpiť a prezentovať svoj vlastný názor, lebo sa okamžite stávajú terčom nevyberaných útokov a obvinení.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *