Ak vám USA dodajú rakety, zničíme vám, čo sme vám ešte nezničili, pohrozil Putin Ukrajine

Boje na Ukrajine pokračujú, v nedeľu ráno sa ozval silný výbuch aj v Kyjeve. Putin zároveň pohrozil útokmi na nové ciele, ak Kyjev dostane rakety dlhšieho doletu. Podľa ukrajinského ministra obrany by vojna mohla skončiť najskôr do konca roka. Ukrajinský prezident Zelenský odsúdil zabíjanie detí.

Ak Západ začne dodávať na Ukrajinu rakety dlhšieho doletu, Rusko sa pri svojich útokoch zameria na ciele, ktoré doteraz nezasiahlo, povedal ruský prezident Vladimír Putin. V rozhovore, ktorý v nedeľu odvysielala ruská televízna stanica Rossija-1, šéf Kremľa tiež uviedol, že dodávky amerických raketometov na Ukrajinu nič nezmenia. Kyjev mal podľa neho podobné raketové systémy už skôr a žiadnych veľkých úspechov s nimi nedosiahol.

V Kyjeve bola v nedeľu ráno počuť silná explózia a po nej bol vidieť stúpať stĺp dymu, uviedla agentúra Reuters s odkazom na svojho svedka. Príčiny výbuchu nie sú zatiaľ známe. Pred výbuchom boli v Kyjevskej oblasti počuť sirény, ktoré varujú pred leteckým útokom. Známy zatiaľ nie je presný počet výbuchov a či spôsobili škody alebo obete.

Vojna na Ukrajine by podľa optimistického odhadu mohla skončiť do konca roka. Povedal to v nedeľu na bezpečnostnej konferencii Globsec v Bratislave ukrajinský minister obrany Oleksij Reznikov. Podľa neho západné štáty nepodporujú dostatočne Ukrajinu. Uznal ale, že situácia s dodávkami ťažkých zbraní sa v poslednom čase zlepšuje, informovala stanica CNN.