26 ročný muž umrel po očkovaní na katastrofálne krvné zrazeniny

Muž z Veľkej Británie zomrel na následky krvných zrazenín dva týždne po podaní injekcie od spoločnosti AstraZeneca, ktorú mohol odmietnuť, keby mu boli poskytnuté aktuálne informácie o rizikách, zaznelo tento týždeň pri vyšetrovaní, píše Daily Mail

Dvadsaťšesťročný obyvateľ Redditcha a absolvent automobilového dizajnu Jack Hurn dostal 29. mája 2021 vakcínu Covid spoločnosti AstraZeneca po tom, čo mu bolo povedané, že na sklade nie sú žiadne očkovacie látky spoločnosti Pfizer.

Počas niekoľkých dní začal Hurn trpieť bolesťami hlavy a musel podstúpiť urgentnú operáciu v birminghamskej nemocnici kráľovnej Alžbety.

Po Hurnovej smrti 11. júna lekári informovali jeho rodinu, že utrpel početné „katastrofálne“ krvné zrazeniny v mozgu.

Podľa koronerky oblasti Emmy Brownovej bolo Hurnovi „povedané, že riziko je 1 ku 250 000“, avšak podľa odborníkov je skutočné riziko vzniku krvných zrazenín bližšie 1 ku 100 000.

„Nie je pochýb o tom, že to vzal na vedomie,“ povedala Brownová na birminghamskom koronerskom súde.

Spoločný výbor britskej vlády pre vakcíny a imunizáciu totiž už odporúčal, „aby bola dospelým do 40 rokov bez základných ochorení ponúknutá alternatíva k vakcíne Covid-19 spoločnosti AstraZeneca,“ uviedol koroner.

Nakoniec „Jackovi neboli poskytnuté všetky informácie, aby sa mohol informovane rozhodnúť“, uviedla.

„Najmä riziko komplikácií pre jeho vekovú skupinu bolo podcenené,“ dodala.

Úmrtie údajne zhatilo plány Hurna požiadať o ruku svoju priateľku Alex Jonesovú, s ktorou nedávno kúpil dom a ktorá v rovnaký deň očkovania tiež podstúpila.

„Zdrvená rodina pána Hurna sa chystá podniknúť právne kroky v súvislosti s jeho smrťou,“ uvádza Daily Mail.

Mail tiež poznamenal: „Všetci ľudia, ktorí sa narodili v roku 2002, sú v poriadku: „V španielskej výskumnej štúdii sa zistilo, že vakcína spoločnosti Pfizer vyvoláva krvné zrazeniny s rovnakou pravdepodobnosťou ako vakcína spoločnosti AstraZeneca.“