Slovensko

Zomrel Dr. René Balák, PhD. „Vzorný otec ukážkovej slovenskej kresťanskej rodiny“

Magazín1 potrebuje vašu pomoc! Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia! Aby sme mohli v našej práci pokračovať, potrebujeme vašu podporu. ĎAKUJEME! IBAN: SK2811000000008017035353

Dnes ráno zasiahla Slovensko smutná správa. Opustil nás doktor René Balák PhD., ktorý kandidoval aj za poslanca NR SR na kandidátke ĽSNS. V menej portálu Magazín 1 vyjadrujeme rodine úprimnú sústrasť.

“Veľký človek, bojovník za právo v bioetike, kresťan a vzorný otec! Ďakujem za tvoju prácu,” reagoval v pondelok ráno na správu o úmrtí Reného Baláka poslanec NR SR za ĽSNS Martin Beluský.

ThDr. René Balák, PhD vyštudoval filozofiu, teológiu a kresťanskú etiku na Univerzite Palackého v Olomouci a na Katolíckej univerzite v Lubline.

„Priatelia, tak tomuto sa povie smutné ráno. Človek plný energie, chuti do práce a odvahy bojovať za spravodlivosť je zrazu preč. Kamarát, priateľ, spolubojovník, aj poradca. Hlavne však vzorný otec ukážkovej slovenskej kresťanskej rodiny so 6 deťmi. René, ďakujem za všetko. Česť tvojej pamiatke!“ napísal na sociálnej sieti predseda ĽSNS Marian Kotleba.