Zobúdzajú sa? Veľké množstvo Dánov si myslí, že migranti by mali opustiť ich krajinu - MAGAZÍN 1
Zo sveta

Zobúdzajú sa? Veľké množstvo Dánov si myslí, že migranti by mali opustiť ich krajinu

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Nová štúdia v Dánsku odhalila, že jeden zo štyroch Dánov je presvedčený, že moslimskí prisťahovalci musia opustiť Dánsko. Štúdia bola organizovaná týždenníkom Mandag Morgen v spolupráci s prof Jørgen Goul Andersenom. Podľa väčšiny respondentov predstavuje masová imigrácia existenčnú hrozbu pre ich národnú identitu a kultúru.

Z opýtaných Dánov 28 percent súhlasilo s tvrdením, že “moslimskí prisťahovalci musia opustiť Dánsko”. Menej ako polovica (45 percent) uviedla, že si myslia, že moslimom by malo byť dovolené zostať v krajine. 39 percent uviedlo, že sú pripravení okamžite deportovať prisťahovalcov, ak sú nezamestnaní, zatiaľ čo iba 32 percent Dánov s týmto postojom nesúhlasilo.

Zaujímavé je, že prieskum tiež odhalil značné generačné rozdiely v postojoch k imigrácii a integrácii. Mladší ľudia boli k prisťahovalectvu otvorenejší a pozitívni, zatiaľ čo starší ľudia z toho neboli tak nadšení. Zatiaľ čo len 16 percent do 25 rokov súhlasilo s tvrdením, že moslimovia by mali byť z krajiny deportovaní, 30 percent Dánov vo veku 40 rokov a viac s rovnakým tvrdením súhlasilo.

Štúdia nadväzuje na ďalší nedávny prieskum, ktorý odhalil, že takmer polovica prisťahovalcov druhej generácie si myslí, že kritika náboženstva by mala byť zakázaná priamo, čo naznačuje, že moslimskí prisťahovalci sa nikdy neprispôsobia západnej kultúre.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *