Zmutovaný koronavírus sa už šíri v Českej republike! - MAGAZÍN 1
Zo sveta

Zmutovaný koronavírus sa už šíri v Českej republike!

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

U našich českých bratov sa už potvrdil nový zmutovaný koronavírus, ktorý sa najprv objavil v Taliansku či Veľkej Británii a šíriť sa vie o veľa rýchlejšie.

Nová zmutovaná verzia koronavírusu sa podľa britských odborníkov šíri o 70 percent rýchlejšie. Európske krajiny preto pozastavujú lety so Spojeným kráľovstvom, kde mutáciu identifikovali, avšak tieto opatrenia zrejme prichádzajú neskoro, informuje denník Právo.

Nielenže prvý prípad mutácie potvrdili v Taliansku, ale česká Národní referenční laboratoř potvrdila, že túto verziu koronavírusu zaznamenali v Česku už začiatkom jesene. Virológ Pavol Plevka z výskumnej skupiny Strukturní virologie v CEITEC v Brne však konštatuje, že „zistená mutácia znamená malú zmenu spike protínu a je pravdepodobné, že účinnosť vakcíny neovplyvní“.