Zľakol sa? Truban zrušil účasť na diskusii, kde pozvali aj Milana Uhríka z ĽSNS - MAGAZÍN 1
Slovensko

Zľakol sa? Truban zrušil účasť na diskusii, kde pozvali aj Milana Uhríka z ĽSNS

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Slovenská spoločnosť pre zahraničnú politiku a Zastúpenie Európskej komisie na Slovensku organizujú 29. októbra 2019 v aule Ekonomickej univerzity v Bratislave diskusiu so zástupcami politických strán. Do tejto diskusie pozvali zástupcov z OĽaNO, KDH, Sme rodina, Za ľudí, SNS, Smer-SD, SaS, PS/Spolu a ĽSNS. Zástupca PS/Spolu Michal Truban, ktorý pozvanie do diskusie prijal však následne svoju účasť zrušila. Hovorkyňa strany tvrdí, že je to kvôli účasti zástupcu „fašistickej strany ĽSNS“.

Organizátori podujatia do diskusie pozvali všetky politické strany, ktoré mali pred rozosielaním pozvánok v prieskumoch viac než 5 percent. Podľa nich má aj Ľudová strana Naše Slovensko „plné právo uchádzať sa o hlasy voličov v politickom ringu“.

S týmto však zrejme nesúhlasí líder Progresívneho Slovenska Michal Truban. Ten najskôr svoju účasť potvrdil, no vzápätí ju zrušil. „Svoju účasť v diskusii je nútený zrušiť, pretože medzi diskutujúcimi je europoslanec fašistickej strany ĽSNS. Nechceme fašistov legitimizovať vo verejných debatách,“ povedala hovorkyňa PS pre Denník N.

Podľa organizátorov však Truban dopredu vedel, že diskusie sa zúčastní aj zástupca ĽSNS, no i tak účasť potvrdil. Prečo došlo k takémuto náhlemu obratu nevedno. V minulosti diskusií, v ktorým mali vystúpiť zástupcovia ĽSNS, nezúčastňovali predovšetkým zástupcovia Mostu-Híd.

zdroj: prehladsprav.sk

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *