Slovensko

Žilinkovi sa nepáči, že unikli zábery z chaty, kde nahrali Fica a Kaliňáka

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Generálny prokurátor Maroš Žilinka vydal pokyn na preverenie uniknutých záberov z poľovníckej chaty, kde tajne nahrali Roberta Fica či Roberta Kaliňáka. Podľa neho je únik zo spisov neprípustný.

Žilinka dňa 26. októbra 2021 vydal pokyn na preverenie úniku obrazovo – zvukových záznamov, vyhotovených orgánmi činnými v trestnom konaní na poľovníckej chate, ktoré boli dňa 25. októbra 2021 uverejnené v médiách. A to z hľadiska možného naplnenia skutkových podstát trestných činov zneužívania právomoci verejného činiteľa a marenia spravodlivosti.

„Zverejňovanie dôkazov a informácií zo spisov v prípravnom konaní mimo zákonného rámca považujem za absolútne neprípustnú snahu o ovplyvňovanie orgánov činných v trestnom konaní a súdov pred ich rozhodovaním, za snahu o marenie vyšetrovania, ale aj snahu o manipulovanie verejnej mienky,“ vyhlásil Maroš Žilinka.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *