Slovensko

Žena v bratislavskej električka si nedala rúško. Policajti ju vyviedli fyzicky von

V utorok poobede sa v Bratislave udial incident s nenasadeným rúškom. Na prvý pohľad upravená pani vo veku 50 rokov si totiž odmietla nasadiť rúško v električke. Lístok zakúpený mala a tak chcela cestovať, informuje portál Bratislavské noviny

K nečakanej situácii došlo pred treťou popoludní v električke číslo štyri na Špitálskej ulici na zastávke pri Dvoch levoch. Pani si odmietla nasadiť rúško po výzve vodiča aj cestujúcich: „Na to nemáte právo, nenasadím si ho, mám cestovný lístok, musíte ma odviezť,“ argumentovala.

Vodič napokon nepokračoval v jazde a privolal políciu. Pani bez rúška policajti nakoniec fyzicky odviedli z električky. „Viete, že to nemá právne podloženie, nechajte ma láskavo cestovať,“ vyzvala policajtov s tým, že sa bude sťažovať. Keď odmietala vystúpiť, policajti ju napokon držiac popod pazuchy vyviedli von. „Nechajte ma!“ kričala po nich.

„Osoba bola predvedená na príslušné policajné oddelenie za účelom zistenia totožnosti. Následne bude vec odstúpená na Úrad verejného zdravotníctva Slovenskej republiky, ktorý je príslušný na prejednanie takéhoto priestupku,“ prezradila pre Bratislavské Noviny pokračovanie príbehu bratislavská policajná hovorkyňa Veronika Martiniaková.

Potrebujeme vašu podporu, aby sme mohli pokračovať!

Liberálna politika neustále útočí a snaží sa bojovať proti našim správam! Na sociálnych sieťach nám je obmedzovaní dosah našich článkov a totalitné praktiky nám znižujú príjmy z reklám. Je to účelové a vieme o tom. Pomôžte nám ľubovoľnou sumou udržať náš magazín, aby sme Vám mohli neustále prinášať správy, ktoré sa liberálnym médiám a politikom nepáčia. Ďakujeme Vám! Kliknite sem a môžete nám pomôcť v boji proti liberálnej politike!