Žena prišla rozprávať o tom, ako prišla o všetko na Donbase. Vypočuli si ju len Kotlebovci - MAGAZÍN 1
Zo sveta

Žena prišla rozprávať o tom, ako prišla o všetko na Donbase. Vypočuli si ju len Kotlebovci

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Ukrajinka Anna Tuv prišla do NR SR s cieľom sprostredkovať slovenským poslancom pravdivé informácie o tom, čo sa v skutočnosti deje na Donbase, prečo neprestáva ostreľovanie a vraždenie civilistov a o dôvode, prečo ukrajinskí radikáli a neonacisti nechcú ukončiť túto vojnu. „Chcú jednoducho zlikvidovať obyvateľov Donbasu, veď ich lídri veľa krát cynicky vyhlasovali, že potrebujú toto územie, ale nie ľudí, ktorí tam žijú…“, hovorí Anna Tuv – odvážna žena, lekárka, matka, ktorá pri bombardovaní jej domu prišla o manžela, dcéru a svoju ľavú ruku.

Poslanci NR SR však o jej svedectvo nejavili záujem. Podľa videozáznamu sa v kinosále NR SR kde sa prednáška konala, nachádzali len poslanci Ľudovej strany Naše Slovensko.

V úvode Anna rozprávala o začiatku krvavého vojenského konfliktu na Donbase, keď ukrajinská armáda zaútočila na civilistov so stíhačkami a vrtuľníkmi, ostreľovala obytné štvrte a snajperi doslova poľovali na ľudí. Napríklad zastrelili dieťa matke pred očami keď sa sa hralo na pieskovisku a následne sa bavili na tom, ako jej pod paľbou bránili priblížiť sa k telu svojho dieťaťa.

Anna Tuvová porozprávala poslancom aj o svojom ťažkom osude. Bývala v meste Gorlovka pri Donecku, pracovala v miestnej nemocnici ako lekárka. Mesto Gorlovka sa stalo známe práve kvôli bojom na Donbase a to po celom svete. Počas bombardovania mesta ukrajinskou armádou stratila polovicu svojej rodiny. Po výbuchu v dome jej zabilo manžela a dcéru, ďalšia dcéra a syn boli ťažko zranení. Anne odtrhlo ľavú ruku čo jej spôsobilo doživotný hendikep a v súčasnosti nosí na ľavej ruke protézu. Obetavá žena sa však nevzdala a aj napriek krutým životným skúškam je odhodlaná vydávať svedectvo o vojne na Ukrajine a pomáhať tejto vojnou a násilím zmietajúcej sa krajine.

Ostro kritizuje vedúcich ukrajinských politikov, zástupcov bývalej a zároveň predstaviteľov súčasnej vlády, ktorí nedokázali a podľa všetkého, ani nechcú ukončiť vojnu na Donbase. Týchto politikov, ktorí majú na svedomí tisíce zavraždených nevinných civilistov, chráni imunita v parlamente.

Anna zdôrazňuje, že kým v Kyjeve hrajú prím banderovci a neonacisti, vojna na Donbase sa neskončí a každý deň budú zomierať nevinní civilisti. Pripomenula niekoľko hrôzostrašných epizód, keď zahynuli mnohí jej priatelia, susedia a príbuzní, dospelí a deti. Na Donbase zahynulo v priebehu 5 rokov vyše 13 tisíc ľudí, väčšinou nevinných civilistov, ktorých minulé, ale aj súčasné ukrajinské vedenie považuje za „odpad“,  separatistov a „agentov Kremľa…“

Anna Tuvová cestuje po mnohých krajinách a rozpráva pravdu o tom, čo sa deje na Donbase a na celej Ukrajine. Tvrdí, že mnohí európski politici, „analytici“ a médiá klamú verejnosť, prekrúcajú fakty, zverejňujú vyslovene klamstvá a nechcú povedať pravdu o tom, prečo sa začala vojna na Donbase, čo sa tam v súčasnosti skutočne deje, prečo zomierajú civilisti a ako nastoliť mier v tomto regióne.

Podľa jej slov čelí sama útoku médií, ktoré  ju falošne obviňujú, nazývajú herečkou, ruskou agentkou a klamárkou. Otvorene hlása, že nefabrikuje fakty, ako to robia „Biele prilby“ v Sýrii, ale hovorí pravdu, o čom svedčia aj mnohopočetné rozhovory a výpovede ľudí, žijúcich na Donbase, ktorí svedčia v jej filmoch.

Mladá odvážna žena Anna Tuv je nominovaná na Nobelovú cenu mieru, vďaka jej aktivitám a boju za ukončenie vojny na Donbase.

Na záver vyzvala zúčastnených aby všade porozprávali to, čo videli a počuli v jej prezentácii. Zdôrazňovala, že je veľmi dôležité, aby ľudia v Európe vedeli, čo sa v skutočnosti deje na Donbase, aby šírili pravdivé informácie a aby žiadali vlády svojich krajín o pomoc pri nastolení mieru na Donbase.

Anna navrhla akým spôsobom by poslanci, politici, ale aj obyčajní ľudia mohli pomáhať obyvateľom Donbasu, posielať im humanitárnu a finančnú pomoc.

Reakcia na seba nenechala dlho čakať. Jej silný príbeh nenechal poslancov Ľudovej strany Naše Slovensko ľahostajných a Anne Tuvovovej odovzdali štedrý finančný dar.

Záznam z vystúpenia Anny Tuvovovej v NR SR si pozrite tu:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *