Že nie sú peniaze? Slovensko minulo šesť miliónov eur na počítanie medveďov - MAGAZÍN 1
Slovensko

Že nie sú peniaze? Slovensko minulo šesť miliónov eur na počítanie medveďov

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Poľovníci majú v otázke medveďov na Slovensku nového nepriateľa a je ním minister Ján Budaj. Tí mu odkazujú, že iba na sčítanie ich populácie minul jeho rezort životného prostredia neuveriteľných šesť miliónov eur! Podobná suma však padla aj na ochranu sysľa.

Budaj a jeho rezort minuli obrovské milióny na sčítanie medvedej populácie a na ochranu sysľa pasienkového. Informuje o tom portál polovnictvo-rybarstvo.pluska.sk v súvislosti s najnovším bojom medzi poľovníkmi a ministrom Jánom Budajom.

Vojna medzi ministrom a poľovníkmi rezonuje na sociálnej sieti: „Z reťazcov za pár eur kupujú metráky chleba, banánov, cukroviniek… Lákajú nimi divú zver čoraz bližšie k dedinám. Tí najnezodpovednejší z nich to robia preto, aby vyvolali kolíziu a potom sa dostali k povolenke na odstrel medveďa,“ napísal na Facebooku.

Rudolf Huliak, člen prezídia Slovenskej poľovníckej komory a predseda Pozemkového spoločenstva obce Očová mu oponuje. „Musel vyhasnúť jeden ľudský život na to, aby namiesto regulácie medvedej populácie na základe výsledkov genetického sčítania profesora Pauleho o premnoženej populácii medveďa zobrali ďalších 6 miliónov eur na nové sčítanie v roku 2019,“ rozohnil sa. Nie sú to jediné milióny, ktoré ministerstvo Jána Budaja rozdalo počas koronakrízy.