Zdravotníci sú nahnevaní! Čakajú na odmeny a dohody vraj podpisovali pod tlakom - MAGAZÍN 1
Slovensko

Zdravotníci sú nahnevaní! Čakajú na odmeny a dohody vraj podpisovali pod tlakom

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Zdravotníci, ktorí boli na celoplošnom testovaní si mali zarobiť za víkend slušnú sumu peňazí. Ak by zdravotník ostal celé dva dni, mal získať odmenu 500€ plus za každý deň ďalších 100€. Takto by mal za víkend 700€.

V reportáž RTVS však zistili, že zdravotníci podpisovali dohodu na poslednú chvíľu v sobotu ráno a pod tlakom. Podľa I. viceprezidenta Asociácie súkromných lekárov Mariana Šótha sa v zmluve lekár zaväzuje, že odslúži všetky štyri dni a tu nastáva problém. Šóth teda nevie, ako bude táto zmluva akceptovaná, ak niekto prišiel len na jeden deň.

RTVS v reportáži upozorňuje aj na to, že podľa informácii priamo z terénu, mali zahraniční zdravotníci dostať odmenu až 1000€. Túto informáciu pre RTVS ministerstvo obrany nepotvrdilo, ale ani nepoprelo.