Slovensko

Záujem Slovákov o očkovanie je extrémne nízky. Zaregistrovalo sa veľmi málo ľudí

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Riaditeľ Národného centra zdravotníckych informácii Róbert Suja upozorňuje, že Slovensko môže mať problém s kolektívnou imunitou, pretože Slováci sa podľa neho vo veľkom počte nebudú chcieť dať očkovať.

Problémom je podľa Suju očkovacia kampaň. Momentálne je v čakárni približne 258-tisíc ľudí, ktorí sa chcú očkovať prvou dávkou. Celkovo možno vraj predpokladať, že na Slovensku nezaočkujeme viac než 1,8 milióna ľudí.

Vo štvrtok sa zaregistrovalo 135-tisíc ľudí, čo je extrémne nízka miera. O 3-4 týždne môžeme zagratulovať každému, kto sa prihlási,“ povedal Suja.

Suja si myslí, že na Slovensko nezaočkujeme viac ako 38 percent populácie. Ak by sme mali byť optimisti, tak maximálne 48%, čo je ďaleko pod hranicou potrebnou na získanie kolektívnej imunity.