Zatkli muža, ktorý odmietal svoju dcéru volať „chlapče“. Mladé dievča podstupuje rodovú zmenu

Kanaďan Robert Hoogland bol zatknutý kvôli tomu, že svoju dcéru, ktorá sa narodila ako biologická žena, odmietal nazývať chlapcom. Tak sa jeho narodená dcéra totiž cíti momentálne, ako chlapec a jej otec to odmietal. Bol za to zatknutý a pohŕdanie súdom, informuje portál thepostmillennial.com

Otec svoju 16-ročnú dcéru opakovane nazýval dcérou, aj keď mu to súd zakázal, pretože ona sa identifikuje ako transrodová osoba a preferuje používanie mužských zámen. Zatknutý otec odmieta, aby jeho dcéra podstúpila zákroky, ktoré ju menia na muža a opakovanie vyjadruje odpor v nádeji, že jeho dieťa bude nezvratne lekársky zmenené na muža.

Matka dieťaťa však túto zmenu podporuje a dievča, ktoré sa cíti ako chlapec už pracuje na svojej zmene. Podľa kanadských úradov majú deti plné právo na zmenu pohlavia podľa svojho aktuálneho pocitu.

Pomôž nám rozbehnúť Magazín 1! Veľmi nám pomôže, keď tento článok po jeho dočítaní dáš zdieľať na svojom profile a pošleš ho pár priateľom do správy! Tebe to zaberie pár sekúnd a nám pomôžeš dostať do povedomia náš portál. Ďakujeme ti a prajeme ti za to krásny deň! :)

Magazín1 potrebuje vašu pomoc! Píšeme správy, ktoré sa liberálom nepáčia, no potrebujeme, aby ste nás v našom boji podporili! Ľubovoľnou sumou nám pomôžete ísť v tejto ceste ďalej! ĎAKUJEME! IBAN: SK2811000000008017035353