Začne sa vojna? Trump reaguje na zostrelený americký dron: "Irán urobil veľkú chybu!" Putin reaguje tiež - MAGAZÍN 1
Slovensko Zo sveta

Začne sa vojna? Trump reaguje na zostrelený americký dron: „Irán urobil veľkú chybu!“ Putin reaguje tiež

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Vo štvrtok iránske revolučné gardy informovali o tom, že sa ich systémom protivzdušnej obrany podarilo zostreliť americké bezpilotné lietadlo RQ-4 Global Hawk (dron).

Americké velenie CENTCOM informáciu najskôr poprelo a uviedlo, že v iránskom vzdušnom priestore americké drony neboli. Neskôr USA uviedli, že dron bol v medzinárodnom vzdušnom priestore.

Na zostrelenie Dronu vo štvrtok na Twitteri reagoval americký prezident Donald Trump.

„Irán urobil veľkú chybu!“ Napísal.

Aká presne reakcia bude nasledovať, však nespresnil.

Iránska štátna agentúra IRNA vo štvrtok oznámila, že americký výzvedný dron bol zostrelený neďaleko Kumobaraku v provincii Hormuzgán asi 1200 km od Teheránu po tom, čo narušil vzdušný priestor Iránu.

„Je to jasný signál Amerike,“ vyhlásil veliteľ Iránskych revolučných gárd, generálmajor Hossein Salami. Zdôraznil, že hoci Irán nechce vojnu so žiadnou krajinou, je úplne pripravený brániť svoje územie pred agresiou.

Centrálne velenie Ozbrojených síl USA ale uvádza, že americké Drony vo vzdušnom priestore Iránu neboli. Dron bol podľa USA zostrelený v medzinárodnom vzdušnom priestore.

„Americké Drony nad iránskym územím neboli,“ cituje agentúra zástupca CENTCOM, kapitána Billa Urbana.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *