Slovensko

Začíname porážať Covid? Vyzerá to, že krivka sa konečne láme, uvádzajú Dáta bez pátosu

Magazín1 potrebuje vašu pomoc! Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia! Aby sme mohli v našej práci pokračovať, potrebujeme vašu podporu. ĎAKUJEME! IBAN: SK2811000000008017035353

Konečne aspoň nejaké dobré správy ohľadne pandémie na Slovensku? Denne počúvame hrozivé správy a už ani nevieme, kedy sa vrátime do normálu. Stránka Dáta bez pátosu prináša správy, ktoré nazvali „Konečne dobré správy, napriek tomu, že ide o úmrtia.“.

„V Dátabezpátosu pozeráme na pomery všetkého voči všetkému. A máme dobré správy, ktoré radi zvestujeme. Najprv pár čísiel k úmrtiam „na“ + „s“ kovidom.“ píšu v správe a ukazujú graf za posledného obdobie.

„Vladimir Vokal u nás v Dáta bez pátosu pozerá na pomery všetkého voči všetkému. A má dobré správy, ktoré radi zvestujeme,“ píšu.

– Priemerné denné úmrtia za posledných 14 dní sú: 99

7 dní dozadu to bolo 108

14 dní dozadu to bolo 107

21 dní dozadu to bolo 104

28 dní dozadu to bolo 101

a od dátumu Troch Kráľov 90

Záver je podľa nich radostný: „To už vyzerá na zlomenú krivku hnusoby a ešte možno kontrola za posledných 7 dní je to 96.  Je to len hypotéza, ale absolútny počet úmrtí na Slovensku klesá a oproti maximu je to denne o 12 stratených životov menej.“

„My pozeráme na trendy. Ak Vás niekto na tlačovkách len-a-len strašil, že úmrtia nám stúpajú, tak v poslednom čase NESTÚPAJÚ. A ak niekto čakal, že úmrtia stúpať budú, lebo veď nám stúpajú hospitalizácie (ktoré už 3 dni klesajú) a úmrtia klesajú, tak je to DVAKRÁT taká dobrá správa. Súhlasíte?“ ďalej dodávajú vo svojej správe.