Začíname porážať Covid? Vyzerá to, že krivka sa konečne láme, uvádzajú Dáta bez pátosu

Magazín1 potrebuje vašu pomoc! Píšeme správy, ktoré sa liberálom nepáčia, no potrebujeme, aby ste nás v našom boji podporili! Ľubovoľnou sumou nám pomôžete ísť v tejto ceste ďalej! ĎAKUJEME! IBAN: SK2811000000008017035353

Konečne aspoň nejaké dobré správy ohľadne pandémie na Slovensku? Denne počúvame hrozivé správy a už ani nevieme, kedy sa vrátime do normálu. Stránka Dáta bez pátosu prináša správy, ktoré nazvali „Konečne dobré správy, napriek tomu, že ide o úmrtia.“.

„V Dátabezpátosu pozeráme na pomery všetkého voči všetkému. A máme dobré správy, ktoré radi zvestujeme. Najprv pár čísiel k úmrtiam „na“ + „s“ kovidom.“ píšu v správe a ukazujú graf za posledného obdobie.

„Vladimir Vokal u nás v Dáta bez pátosu pozerá na pomery všetkého voči všetkému. A má dobré správy, ktoré radi zvestujeme,“ píšu.

– Priemerné denné úmrtia za posledných 14 dní sú: 99

7 dní dozadu to bolo 108

14 dní dozadu to bolo 107

21 dní dozadu to bolo 104

28 dní dozadu to bolo 101

a od dátumu Troch Kráľov 90

Záver je podľa nich radostný: „To už vyzerá na zlomenú krivku hnusoby a ešte možno kontrola za posledných 7 dní je to 96.  Je to len hypotéza, ale absolútny počet úmrtí na Slovensku klesá a oproti maximu je to denne o 12 stratených životov menej.“

„My pozeráme na trendy. Ak Vás niekto na tlačovkách len-a-len strašil, že úmrtia nám stúpajú, tak v poslednom čase NESTÚPAJÚ. A ak niekto čakal, že úmrtia stúpať budú, lebo veď nám stúpajú hospitalizácie (ktoré už 3 dni klesajú) a úmrtia klesajú, tak je to DVAKRÁT taká dobrá správa. Súhlasíte?“ ďalej dodávajú vo svojej správe.