Začíname porážať Covid? Vyzerá to, že krivka sa konečne láme, uvádzajú Dáta bez pátosu

Konečne aspoň nejaké dobré správy ohľadne pandémie na Slovensku? Denne počúvame hrozivé správy a už ani nevieme, kedy sa vrátime do normálu. Stránka Dáta bez pátosu prináša správy, ktoré nazvali „Konečne dobré správy, napriek tomu, že ide o úmrtia.“.

„V Dátabezpátosu pozeráme na pomery všetkého voči všetkému. A máme dobré správy, ktoré radi zvestujeme. Najprv pár čísiel k úmrtiam „na“ + „s“ kovidom.“ píšu v správe a ukazujú graf za posledného obdobie.

„Vladimir Vokal u nás v Dáta bez pátosu pozerá na pomery všetkého voči všetkému. A má dobré správy, ktoré radi zvestujeme,“ píšu.

– Priemerné denné úmrtia za posledných 14 dní sú: 99

7 dní dozadu to bolo 108

14 dní dozadu to bolo 107

21 dní dozadu to bolo 104

28 dní dozadu to bolo 101

a od dátumu Troch Kráľov 90

Záver je podľa nich radostný: „To už vyzerá na zlomenú krivku hnusoby a ešte možno kontrola za posledných 7 dní je to 96.  Je to len hypotéza, ale absolútny počet úmrtí na Slovensku klesá a oproti maximu je to denne o 12 stratených životov menej.“

„My pozeráme na trendy. Ak Vás niekto na tlačovkách len-a-len strašil, že úmrtia nám stúpajú, tak v poslednom čase NESTÚPAJÚ. A ak niekto čakal, že úmrtia stúpať budú, lebo veď nám stúpajú hospitalizácie (ktoré už 3 dni klesajú) a úmrtia klesajú, tak je to DVAKRÁT taká dobrá správa. Súhlasíte?“ ďalej dodávajú vo svojej správe.

Pomôž nám rozbehnúť Magazín 1! Veľmi nám pomôže, keď tento článok po jeho dočítaní dáš zdieľať na svojom profile a pošleš ho pár priateľom do správy! Tebe to zaberie pár sekúnd a nám pomôžeš dostať do povedomia náš portál. Ďakujeme ti a prajeme ti za to krásny deň! :)

Magazín1 potrebuje vašu pomoc! Píšeme správy, ktoré sa liberálom nepáčia, no potrebujeme, aby ste nás v našom boji podporili! Ľubovoľnou sumou nám pomôžete ísť v tejto ceste ďalej! ĎAKUJEME! IBAN: SK2811000000008017035353