Začína to: V New Yorku do reštaurácii či fitka môžu len zaočkovaní ľudia! - MAGAZÍN 1
Zo sveta

Začína to: V New Yorku do reštaurácii či fitka môžu len zaočkovaní ľudia!

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Návštevníci a zamestnanci reštaurácií a posilňovní v New Yorku budú povinní predložiť očkovací preukaz s potvrdením o prvej dávke vakcíny proti covidu-19, v opačnom prípade im nebude povolený vstup do týchto prevádzok.

Newyorský primátor Bill de Blasio to oznámil na svojej stránke na Twitteri. Podľa neho požiadavka týkajúca sa reštaurácií a fitness klubov nadobudne platnosť 16. augusta a kontroly začnú 13. septembra.

Návštevníci budú musieť ukázať svoj očkovací preukaz potvrdzujúci prvú dávku vakcíny, povedal primátor.

“Ak chcete byť plnohodnotnou súčasťou spoločnosti, musíte byť očkovaní,” vyhlásil primátor New Yorku.

Iba očkovaní občania budú môcť podľa jeho slov robiť “veľa vecí, ktoré sú v meste k dispozícii”.

Očkovanie bude podľa neho vyžadované od pracovníkov a návštevníkov reštaurácií a fitness klubov. Očkovanie bude “kľúčom” pre obnovu a ochranu, a tiež akýmsi mestským preukazom, povedal primátor.

28. júla radnica sľúbila zaplatiť 100 dolárov každému Newyorčanovi, ktorý podstúpi prvé kolo očkovania proti koronavírusu.

Suma bude k dispozícii vo forme predplatenej debetnej karty, prípadne si môžu záujemcovia zvoliť bezplatný vstup do divadla, zábavného parku alebo k návšteve pamiatok v New Yorku.

Otázkou zostáva, kam toto všetko povedie, ak ľudia nevyjadria nesúhlas.