Zo sveta

Začiatok vojenských akcii na Donbase, bude začiatok konca Ukrajiny. Rusi môžu chrániť obyvateľov Donbasu

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Rusko môže brániť obyvateľov Donbasu, ak bude donútené, uviedol zástupca šéfa prezidentskej administratívy Dmitrij Kozak. Začiatok vojenských akcií na Donbase bude začiatkom konca Ukrajiny, dodal.

„Všetko záleží od rozsahu požiaru. Ak tam bude, ako hovorí náš prezident, urobená Srebrenica, Rusko môže brániť obyvateľov Donbasu, ak bude donútené, uviedol zástupca šéfa prezidentskej administratívy Dmitrij Kozak. Začiatok vojenských akcií na Donbase bude začiatkom konca Ukrajiny, dodal. Pravdepodobne sa budeme musieť brániť, „uviedol Kozak na tlačovej konferencii v Moskve.

Podľa neho teraz na Donbase existujú „bojom zocelené“ ozbrojené formácie, ktoré sú schopné držať obranu, potreba ochrany zatiaľ nevzniká. „Všetko závisí na druhej strane,“ zdôraznil.

Kozak varoval Ukrajinu pred útokom v Donbase.

„Verím, a už takéto hodnotenie existuje, ja ich podporujem, ktoré existujú na Ukrajine, že začiatok vojenských akcií je začiatkom konca Ukrajiny. Toto je kuša, výstrel nie do nohy, ale do spánku, „uviedol.

V reakcii na vyhlásenie ukrajinského prezidenta Volodymyra Želenského, že jediným spôsobom, ako zachrániť Ukrajinu a vyriešiť konflikt na Donbase, je vstup Ukrajiny do NATO, Kozak poznamenal, že NATO do konfliktu na Donbase nezasiahne.

„Kde je NATO, kde je konflikt na Ukrajine, kde je logika? To je tiež začiatok kolapsu Ukrajiny, „zdôraznil.

Zástupca šéfa prezidentskej administratívy tiež poukázal na nezáujem Nemecka a Francúzska riešiť konflikt.

„Vidíme, že Nemecko a Francúzsko v procese vyjednávania zaujímajú extrémne nekonzistentné postoj a priamy záujem na vyriešení konfliktu v poradí, ktoré deklarujú, a dodržiavanie, ktoré deklarujú, myslím, Minskej dohody – tam nie je,“ povedal.