Zo sveta

Záchvaty, kŕče a triaška. Dievča zdieľa svoj príbeh po vakcíne

Magazín1 potrebuje vašu pomoc! Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia! Aby sme mohli v našej práci pokračovať, potrebujeme vašu podporu. ĎAKUJEME! IBAN: SK2811000000008017035353

Na sociálnej sieti instagram sa objavil profil dievčaťa, ktoré študuje piaty ročník medicíny a uverejnila videá, kde leží v nemocnici. Je hospitalizovaná, má obrovské kŕče a trasie ju. Podľa informácii, ktoré uvádza, má byť dôsledkom toho vedľajší účinok očkovania. Ako tvrdí v popise, vedľajšie účinky sú veľmi zriedkavé ale existujú.

„Je pre mňa tak nepríjemné sa o to podeliť, ale mám pocit, že umriem, a nechcem, aby si niekto iný prešiel tým, čím prechádzam ja. Vždy som chcela byť lekárkou, aby som bola liečiteľka a pomáhala ľuďom, neviem, ako dlhý život mi ešte zostáva, ale snažím sa, aby si ľudia uvedomili, že vedľajšie účinky sú skutočné, síce vzácne, ale SKUTOČNÉ, „uviedlo dievča v príspevku.

Príbeh dievčaťa zdieľajú aj rôzne osobnosti či herečky z Pakistanu Ammara Hikmat a Waliya Najib na svojich sociálnych sieťach „Veľa modlitieb za teba. Zostaň silná!“ napísala herečka Najib.

Dievča teraz zbiera peniaze na liečbu v Los Angeles na stránke gofundme.com, kde žiada celkovo 40-tisíc dolárov.

Oslovili sme aj Štátny ústav pre kontrolu liečiv, kde sme sa opýtali na odborné vyjadrenie k príbehu dievčaťa: „Na to, aby sa bolo možné k prípadom šíriacim sa na internete vyjadriť, sú potrebné údaje o samotnom očkovaní (názov vakcíny, časová súvislosť), o nežiaducej reakcii i zdravotnom stave pacienta. Bez toho, aby lekár, samotný pacient, rodinný príslušník alebo iná relevantná osoba tieto informácie na štátny ústav zaslala v plnom rozsahu, nie je možné overiť, či daný prípad skutočne nastal po očkovaní. Štátny ústav pre kontrolu liečiv nemá o uvedenom prípade vedomosť a jediné informácie, ktoré sú k dispozícii sú priložené príspevky zo sociálnej siete, pričom sociálne siete nemožno pokladať za zdroj relevantných informácií.“ odpísal nám ŠUKL v emailovej správe.