Komentáre

Za tieto slová vás na Facebooku zablokujú! Vitajte v liberálnej totalite

Sloboda slova a demokracia je doba, v ktorej údajne žijeme a máme byť na to hrdí. Ale je tomu tak naozaj?

Internet je úžasné miesto, kde človek môže získať veľké množstvo informácii a nie len tie, ktoré mu pripravia médiá hlavného prúdu. A tu nastáva ten problém.

Dnešné neoliberálne médiá šíria svoju propagandu a ľudia, ktorím sa nechce si vyhľadávať informácia, sa nemajú ako inak dozvedieť, kde je v skutočnosti pravda, alebo že nie všetko, čo nám tvrdia veľké médiá, je vždy pravdou.

Najviac ľudí na internete sa nachádza na sociálnej sieti facebook a tu sa aj šíria informácie, ktoré sa týmto médiám (alebo skôr ľudom, ktorých ich ovládajú) nepáčia. Facebook dnes už vôbec nieje slobodné médium a ak sa budete snažiť zdieľať názory, ktoré idú proti neoliberálnej ideológii, budete dostávať cenzúru v podobe BANu (zablokovania) nie niekoľko dní či týždňov, aby ste tak nemohli prispievať, diskutovať, zdieľať a ani posielať správy svojim priateľom.

Čo ale Facebooku vadí?

Asi najviac na čo je táto sieť háklivá, je vlastne aj to, čo liberáli podporujú vo veľkom.

LGBT komunita je chránená od sociálnej sieti a ak si dovolíte napísať niečo v negatívnom zmysle, hneď vám príde upozornenie, že ste porušili normy ich komunity a ste za trest zablokovaný. No klasický príklad totality.

Náboženstvá ako islám a moslimovia sú tak isto veľmi chránenou skupinkou a ak sa snažíte na nich poukázať kriticky, budete zablokovaný a máte smolu. Takisto aj Rómovia či iné etnické skupiny okrem bielej rasy sú sociálnou sieťou chránené.

Ono to ani vlastne ani nemusia byť príspevky, kde urážate, nadávate či vyhrožujete. Stačí, že to bude argumentačne dokázateľný fakt, ale bude kriticky poukazovať na tieto skupiny ľudí a budete cenzúrovaní.

Ľudia už hľadajú rôzne východiská a stále ich je viac a viac. Jednou z nich je aj podobné ruská sociálna sieť VK, ktorá vyzerá presne ako facebook, je v Slovenčina, ale takáto totalita tam nieje praktizovaná.

Ak sa bojíte tento článok zdieľať, pošlite ho vaším priateľom radšej do správy alebo emailom.

4 Replies to “Za tieto slová vás na Facebooku zablokujú! Vitajte v liberálnej totalite

  1. O čom točíš? Môžeš pokojne kritizovať LGBT komunitu, aj utečencov. Akurát, že slušne a konštruktívne, nie ako kokot. Lebo ako kokota ťa proste zablokujú všade, nie len na Facebooku, ten s tým nič nemá. Takže nie vitaj v totalite, ale vitaj tam, kde vládne slušnosť a odpad nie je (pochopiteľne) tolerovaný.

  2. Ja som uz bol viac krat blokovany, ale sirim pozityvne myslenie pre vsetkych a pritom staci ze to facebook pochopi absolutne inak a potom zacne blokovat. Mne uz pripada ze multikultura ma byt popularna a stare tradicie ktore boli po starociach uz predsa rychlostou svetla zaniknu upne. Zacinam si myslet v poslednom case ze zijeme v europskej klietke kde uz ani vychodiska nieje k slobodnemu slovu. Ked padne rec alebo nazor na druh skupiny ktora je vraj ohrozovana musi byt zaopatrene blokaciou. Citim ze vsetci europania ktori ziju zivot podla stareho navodu musia byt utlacany neoliberajnymi informaciami cez media alebo socialne siete, pretoze sa presadzuje nieco nove a velkolepe a tolerantne. V tom toleranciu absolutne nevidim ale len propagandu ako nanutit negativne mysliet.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *