Za štátne peniaze budeme financovať moslimskú prednášku o zmiešaných manželstvách už v decembri

V decembri sa online formou bude konať islamská prednáška o zmiešaných manželstvách. Financie dostali od štátu ešte za vlády Petra Pellegriniho cez rezort ministerstva spravodlivosti, ktorému vtedy šéfoval Gábor Gál.

Akciu usporiada Islamská nadácia na Slovensku (INS) a uskutoční sa elektronickou formou 2.decembra. Rečniť bude etnologička a pedagogička Silvia Letavajová z Univerzity Konštantína Filozofa v Nitre. Účastníci môžu klásť otázky.

Prednáška o zmiešaných manželstvách je súčasťou série prednášok Projektu (Ne)známi susedia, ktorý má pod palcom moslimská nadácia (výlučne zodpovedajúca za jeho obsah) a organizuje ho v spolupráci s rezortom spravodlivosti.

Cieľom iniciatívy je údajne „presadzovať, podporovať a chrániť ľudské práva a slobody a predchádzať všetkým formám rasizmu, xenofóbie a ostatých prejavom intolerancie.“

Islamská nadácia na Slovensku (INS) získala na projekt (Ne)známi susedia dotácie len deň pred poslednými parlamentnými voľbami. Podľa informácií dostupných na stránke rezortu jej bolo 28.2 schválených 15-tisíc eur, pričom požadovala takmer 17-tisíc, informuje Denník Slovensko.

Pomôž nám rozbehnúť Magazín 1! Veľmi nám pomôže, keď tento článok po jeho dočítaní dáš zdieľať na svojom profile a pošleš ho pár priateľom do správy! Tebe to zaberie pár sekúnd a nám pomôžeš dostať do povedomia náš portál. Ďakujeme ti a prajeme ti za to krásny deň! :)

Magazín1 potrebuje vašu pomoc! Píšeme správy, ktoré sa liberálom nepáčia, no potrebujeme, aby ste nás v našom boji podporili! Ľubovoľnou sumou nám pomôžete ísť v tejto ceste ďalej! ĎAKUJEME! IBAN: SK2811000000008017035353