Vrah Kuciaka tvrdí, že vražda bola objednaná pre Rusa - MAGAZÍN 1
Slovensko

Vrah Kuciaka tvrdí, že vražda bola objednaná pre Rusa

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Miroslav Marček, údajný vrah Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej polícii povedal, pre koho vraždu vykonali a aké informácie mali o samotnom Jánovi Kuciakovi. Podľa informácii Televízie JOJ Marček vedel, že má zavraždiť novinára, a že objednávka prišla od cudzinca. Z jeho výpovede, ktorú vyšetrovateľom nadiktoval 11. apríla 2019 vyplýva, že sa o cieľ vraždy bližšie nezaujímali. Pracovali s materiálom, ktorý dostali od sprostredkovateľa vraždy, Zoltána Andruskoá.

Z výpovede Marčeka je zjavné, že sa s bratrancom Tomášom Szabóom, jeho údajným pomocníkom pri vražde, o pozadie objednávky nezaujímali. Marček ako bývalý vojak, k zadaniu pristupoval zrejme ako žoldnier. Informuje TV JOJ na portáli Noviny.sk

Strelec vyšetrovateľom približne takto odpovedal na otázku či si o novinárovi chceli pred vraždou zistiť nejaké podrobnosti:„Nie. Vedel, že sa volá Kuciak, ale Andruskó mi povedal, že to nie je jeho pravé meno. Preto som si to meno nevyhľadal,“ povedal ďalej vo výpovedi Marček.

Čo teda vedel samotný sprostredkovateľ vraždy Jána Kuciaka, ktorý bol napojený na údajnú objednávateľku Alenu Zsuzsovú? Aké informácie mal on od objednávateľov? O Zsuzsovej sa od začiatku vedú dohady. Marian Kočner ju mal v mobile tajne uloženú pod prezývkou, ktorú doplnil skratkou identickou s našou tajnou službou. Uloženú ju mal mať ako „SIS Alina“. Malo vražedné komando dojem, že vražda ide pod rukou tajných služieb? Vylúčiť sa to nedá.

TV JOJ zistila aj iné podrobnosti z Marčekovho priznania sa k okolnostiam, ktoré vražde predchádzali. Strelec mal polícii uviesť, čo o novinárovi vedeli, keď od sprostredkovateľa zobrali objednávku na vraždu. Vraj cieľ vraždy – tak označil Jána Kuciaka, mal byť nepohodlný novinár, ktorý prekážal rusky hovoriacemu mužovi. Policajtom to opísal na výsluchu približne takto: „Zoltán Andruskó sa vyjadril, že tá objednávka je pre nejakého jeho známeho, Rusa, ktorý hovorí slabo po slovensky. Spomínal, že ten pán je novinár, a že píše nejaké veci, čo sa niekomu nepáčia. Aké a ohľadom čoho, to neviem,“ povedal Marček vo svojej výpovedi 11. apríla 2019.

zdroj

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *