Zo sveta

Vo Viedni už nebude stačiť ani plné očkovanie. Očkovaní sa budú musieť tiež testovať

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Zatiaľ čo Rakúsko na celoštátnej úrovni od pondelka zavádza lockdown pre nenaočkovaných ľudí, mesto Viedeň už chystá ďalšie pritvrdenie, tzv. 2-G-plus. Teda tam, kam je teraz dovolený vstup iba ľuďom, ktorí sa preukážu očkovaním alebo prekonanou chorobou, už toto opatrenie nebude stačiť. Teraz sa aj títo ľudia budú pri vstupe musieť preukázať negatívnym PCR testom, uvádza denník Kurier.

„Bohužiaľ nevieme, kedy presne tieto opatrenia nadobudnú platnosť,“ napísala v sobotu svojim návštevníkom Viedenská štátna opera. „Ak sa to stane v dohľadnej dobe, môžeme sa ocitnúť v situácii, keď vám nebude dovolené pustiť vás dovnútra napriek platnej vstupenke a 2-G preukazu,“ avizuje opera.

Už čoskoro totiž vo Viedni nadobudnú platnosť opatrenia 2-G-plus pre divadlo, večerné kluby a reštaurácie, kiná a vôbec všetky akcie nad 25 ľudí. Aj očkovaní a rekonvalescenti po covide budú potrebovať aktuálny negatívny test PCR, aby mohli vstúpiť.

Christian Dörfler, zástupca kinematografie v Hospodárskej komore, vidí krok Viedne ako „obrovský problém“ pre svoj priemysel. „To by nám prinieslo o 70 percent menej návštevníkov,“ povedal v nedeľu agentúre APA.

Ľudí bez dokončeného očkovania proti covidu-19 v Rakúsku od pondelka čaká celoštátna uzávera. Oznámil to v nedeľu kancelár Alexander Schallenberg po videokonferencii vlády s hajtmanmi spolkových krajín. Krajina opatrením bojuje proti štvrtej vlne covidovej pandémie. Kancelár povedal, že opatrenie má platiť od polnoci. Podľa šéfa opozičných FPÖ Herberta Kickla ide o „úplné šialenstvo,“ a opatrenia dajú na Ústavný súd.

One Reply to “Vo Viedni už nebude stačiť ani plné očkovanie. Očkovaní sa budú musieť tiež testovať”

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *