Vo Švédsku rúška nie sú povinné a opatrenia sú minimálne. Majú menej mŕtvych ako my

Švédsko je v súvislosti s pandémiou známe tým, že ich opatrenia neboli také tvrdé, ako napríklad tie naše. Slovák žijúci vo Švédsku dokonca v rozhovore pre mytrnava.sme.sk povedal, že rúška tam nie sú povinné a nikdy ho dokonca ani nemal na sebe.

V tejto severskej krajine žije dvakrát toľko ľudí ako u nás, no na milión obyvateľov majú menej mŕtvych na Covid 19 ako u nás. Vo Švédku podľahlo tejto chorobe 1 340 ľudí (na jeden milión obyvateľov) a u nás 1 890 ľudí (na jeden milión obyvateľov). Dohromady umrelo na Covid vo Švédsku 13 595 ľudí a u nás 10 322 (8.apríla 2021). Aj zaočkovaných majú približne 5% populácie ako my.

Vo Švédsku funguje život o veľa voľnejšie. Stále môžete chodiť do reštaurácii, na nákupy, do prírody či sú otvorené rôzne služby. Základné školy neboli nikdy skutočne zatvorené.

Pomôž nám rozbehnúť Magazín 1! Veľmi nám pomôže, keď tento článok po jeho dočítaní dáš zdieľať na svojom profile a pošleš ho pár priateľom do správy! Tebe to zaberie pár sekúnd a nám pomôžeš dostať do povedomia náš portál. Ďakujeme ti a prajeme ti za to krásny deň! :)

Magazín1 potrebuje vašu pomoc! Píšeme správy, ktoré sa liberálom nepáčia, no potrebujeme, aby ste nás v našom boji podporili! Ľubovoľnou sumou nám pomôžete ísť v tejto ceste ďalej! ĎAKUJEME! IBAN: SK2811000000008017035353