Vo Švédsku ľudom tvrdia, že za znásilnenia nemôžu migranti, ale mobilné aplikácie - MAGAZÍN 1
Zo sveta

Vo Švédsku ľudom tvrdia, že za znásilnenia nemôžu migranti, ale mobilné aplikácie

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Švédska Národná rada pre prevenciu kriminality a mainstreamová TV4 News prišli s novým vysvetlením zvýšeného počtu znásilnení.

Počet hlásených znásilnení sa totiž zvýšil z 3 577 v prvých šiestich mesiacoch roku 2018 na 4 070 v rovnakom období tohto roka. To je takmer o 500 ďalších znásilnení (čo je nárast o 14 percent).

Za zvýšený počet vraj môžu ženy, ktorá znásilnenia častejšie oznamujú, ale vraj tiež zoznamovacie aplikácie na mobilnom telefóne, vďaka ktorým sa často stretávajú neznámi ľudia.

Kvôli znásilneniu v Piteå polícia hľadá desať “tmavých” mužov, v Uppsale bol minulý víkend zatknutý za jedno zo znásilnení Afganec. V Hasselby bol zatknutý “rapper” a v Rågsvedu polícia hľadá páchateľa tmavej pleti.

Sme veľmi zvedaví, ako sa zníži počet znásilnení po tom, čo vo Švédsku zakážu zoznamovacie aplikácie, ale prijmú ďalšie státisíce migrantov.

zdroj

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *