Zo sveta

Vo Francúzsku zakazujú slová Matka či Otec. Putin odkazuje, že v Rusku sa toto nikdy nestane

Prezident Vladimír Putin na nedávnom stretnutí v Kremli poznamenal, že niektoré krajiny nahrádzajú slovo „matka“ kvôli obavám z politickej korektnosti. Putin zároveň vyjadril nádej, že v Rusku k tomu nikdy nedôjde. 

Putin odkazoval na zákon vo Francúzsku prijatý začiatkom tohto roka, ktorý nariaďuje školám, aby nepoužívali slová „otec“ a „matka“ a namiesto toho používali pojmy „rodič 1“ a „rodič 2“. 

Podľa vládnej poslankyne Valérie Petit bola zmena nevyhnutná, pretože slová „otec“ a „matka“ sú „staromódne“ a nenapĺňajú potreby „sociálnej rovnosti“. 

Neočakávajte, že Rusko bude nasledovať tento trend.

Počas zasadania Rady pre multietnické vzťahy (poradná skupina Kremľa) Putin odkázal delegátom: „Povedali ste, že slovo matka sa nedá nahradiť. Ukázalo sa, že v niektorých krajinách sa to dá. Je tam ‘rodič číslo jedna’ a ‘rodič číslo dva’. Dúfam, že to nikdy nebudeme mať (v Rusku).“

Predstavitelia, ktorí sa zúčastnili na konferencii, sa smiali, ale pre mnohých ľudí na západe, ktorým sa hovorí, že majú v tichosti akceptovať takéto absurdity, pokiaľ nechcú byť potrestaní za nespočetné množstvo možných zločinov, to také smiešne nie je. 

„Táto dobre-mienená reakcia maskuje črtajúce sa obavy, že ďalší bláznivý vlak opustil stanicu západ a je na kolíznej dráhe s Ruskom, ako aj so zvyškom sveta,“ napísal Robert Bridge. 

„Bude Rusko schopné navždy čeliť ultraliberálnemu programu globalistov, ktorí dnes ohrozujú planétu?“ pýta sa. 

Ako sme už v minulosti zdôraznili, diskusia na jednej z najpopulárnejších ruských staníc o škótskom chlapcovi, ktorý bol potrestaný za názor, že existujú iba dva pohlavia, poukazuje na to, ako veľmi sú ľudia vo východnej Európe zmätení západom a jeho posadnutosťou politikou identity. 

Vladimír Putin sa ešte v júni vyjadril k podobnej téme, keď povedal, že liberalizmu zvoní umieračik kvôli nanútenému multikulturalizmu. 

„Vládnuca elita sa odtrhla od ľudí,“ uviedol Putin pre Financial Times a dodal, že „tzv. liberálna myšlienka prežila svoj účel.“ 

zdroj: http://www.lifenews.sk/

13 Replies to “Vo Francúzsku zakazujú slová Matka či Otec. Putin odkazuje, že v Rusku sa toto nikdy nestane

 1. Francúzom už dobre jebe.Čo ak sa najde niekto,komu sa nebude páčiť pomenovanie rodič1 a rodič2? Ja tam vidím napríklad diskrimináciu jedného z rodičov,pretože je až na druhom mieste ako rodič2.Čo s tým?

  1. to je dezinformacia .bol navrch zakona ktori zatial nepresiel .to je hlupost! nikto nikomu nic nezakazuje !Le 25 septembre 2018, l’Ifop publiait les résultats d’un sondage évaluant le désir d’enfant des personnes LGBT (lesbiennes-gays-bisexuels-transexuels), réalisé pour l’Association des familles homoparentales (ADFP). Menée auprès de 994 personnes homosexuelles, bisexuelles ou transexuelles, l’enquête a révélé qu’en France, 52% des personnes LGBT déclarent souhaiter avoir des enfants au cours de leur vie. Pour ce faire, les couples homosexuels envisagent aussi bien l’adoption que le recours à la PMA ou à la GPA même si ces techniques de procréation leur sont pour l’heure interdites. Qui a accès à ces moyens de fonder une famille ? Comment ces démarches se traduisent-elles en termes de parentalité, de statut légal des parents homosexuels ? Nos réponses détaillées.

   L’adoption pour les couples de même sexe : en pratique
   Selon l’article 346 du Code Civil français, “nul ne peut être adopté par plusieurs personnes, si ce n’est par deux époux”. Depuis l’ouverture du mariage civil aux couples de même sexe, loi adoptée et publiée au Journal Officiel le 18 mai 2013, les couples homosexuels mariés ont le droit de recourir à l’adoption.

   Avant la réforme, ou en l’absence de mariage, il leur était possible d’adopter en tant que célibataire, mais pas en tant que couple reconnu comme tel.

   Un enfant adopté par un couple de même sexe marié a donc légalement deux papas ou deux mamans, avec des liens de filiation clairement établis, et une autorité parentale partagée.

   Malheureusement, dans les faits, il demeure difficile pour les couples homosexuels d’adopter un enfant, ne serait-ce de par le refus de nombreux pays de leur autoriser l’adoption.
   Le 25 septembre 2018, l’Ifop publiait les résultats d’un sondage évaluant le désir d’enfant des personnes LGBT (lesbiennes-gays-bisexuels-transexuels), réalisé pour l’Association des familles homoparentales (ADFP). Menée auprès de 994 personnes homosexuelles, bisexuelles ou transexuelles, l’enquête a révélé qu’en France, 52% des personnes LGBT déclarent souhaiter avoir des enfants au cours de leur vie. Pour ce faire, les couples homosexuels envisagent aussi bien l’adoption que le recours à la PMA ou à la GPA même si ces techniques de procréation leur sont pour l’heure interdites. Qui a accès à ces moyens de fonder une famille ? Comment ces démarches se traduisent-elles en termes de parentalité, de statut légal des parents homosexuels ? Nos réponses détaillées.

   L’adoption pour les couples de même sexe : en pratique
   Selon l’article 346 du Code Civil français, “nul ne peut être adopté par plusieurs personnes, si ce n’est par deux époux”. Depuis l’ouverture du mariage civil aux couples de même sexe, loi adoptée et publiée au Journal Officiel le 18 mai 2013, les couples homosexuels mariés ont le droit de recourir à l’adoption.

   Avant la réforme, ou en l’absence de mariage, il leur était possible d’adopter en tant que célibataire, mais pas en tant que couple reconnu comme tel.

   Un enfant adopté par un couple de même sexe marié a donc légalement deux papas ou deux mamans, avec des liens de filiation clairement établis, et une autorité parentale partagée.Dňa 25. septembra 2018 Ifop zverejnil výsledky prieskumu, ktorý hodnotil túžbu detí LGBT (lesbičiek, homosexuálov, bisexuálov a transexuálov) uskutočniť Asociáciu homoparentných rodín (ADFP). Prieskum, ktorý sa uskutočnil medzi 994 homosexuálnymi, bisexuálnymi alebo transexuálnymi ľuďmi, odhalil, že vo Francúzsku 52% LGBT ľudí deklaruje, že chcú mať deti počas svojho života. Za týmto účelom uvažujú homosexuálne páry o adopcii a použití PMA alebo o náhradnej matke, aj keď sú pre nich tieto reprodukčné techniky v súčasnosti zakázané. Kto má prístup k týmto prostriedkom založenia rodiny? Ako sa tieto prístupy premietajú do rodičovstva, právneho postavenia homosexuálnych rodičov? Naše podrobné odpovede.

   Adopcia pre páry rovnakého pohlavia: v praxi
   Podľa článku 346 francúzskeho občianskeho zákonníka „nikto nemôže prijať viac ako jedna osoba, s výnimkou dvoch manželov“. Od otvorenia občianskeho manželstva párom rovnakého pohlavia, ktorý bol prijatý a uverejnený v úradnom vestníku 18. mája 2013, majú manželské páry homosexuálov právo uchýliť sa k osvojeniu.

   Pred reformou alebo v neprítomnosti manželstva sa mohli osvojiť ako slobodná osoba, ale nie ako manželia uznaná za takú.

   Dieťa adoptované manželmi rovnakého pohlavia má preto legálne dvoch oteckov alebo dvoch mamičiek, s jasne zavedeným rodičovstvom a spoločnou rodičovskou autoritou.

   Bohužiaľ, v skutočnosti je pre páry rovnakého pohlavia stále ťažké adoptovať dieťa, aj keď mnohé krajiny ich odmietli adoptov

   1. nie bohužiaľ, v skutočnosti je pre pary rovnakeho pohlavia stale tazke adoptovat dieta ….ale chvalabohu !!! a dufam ze k tomu nikdy nedojde, lebo je to cele zvratene a proti prirode !!!

 2. Šibnutý liberálny svet – robí z normálnych ľudí debilov ! … Matka a otec nie sú staromódne výrazy… To akože aj na gynekologickej ordinácii, na pôrodnej sále a na pôrodnom oddelení v nemocnici budú oslovovať tehotnú ženu (rodičku – nastávajúcu matku) „rodič 2“ a nie „matka“ ?!! … Lebo matka zostane vždy matkou a otec otcom, lebo dieťa spolu splodili a matka ho porodila. To akože dieťa, keď začne rozprávať, má svoju matku oslovovať „rodič 2“ a otca „rodič 1“ ?! … No, ale to potom nesedí na počet, kedže podľa liberálov je nekonečný počet pohlaví… Kto bude napr. „rodič 325“ … „rodič 1000″… „rodič 450 000 000″… ?!!! … To potom koľko listov a koloniek bude mať matričný formulár, alebo taký pas ?! … A inak, slovo „rodič“ je odvodené od slova „rodiť“, takže logicky homoši nemôžu byť rodičia, iba opatrovníci !

 3. Vi hlúpi ľudia kde ste as došli to vám nestačí čo robíte so zemou nicite vsetko ……Matka a Otec je od NEPAMÄTI a nejaký blbec chce zrušiť fujjj😠

 4. Франция лицемерно открывается, чтобы поддержать «извращенных полов».

  извращенный пол = гей, лесбиянка, бисексуал.

  что они не понимают;

  Вы рождены человеком, вы умираете человеком.

  Вы рождены женщиной, вы умираете женщиной.

  мужские или женские органы будут на всю жизнь в каждом жанре.

  сказать „я застрял в неправильном теле“, это ошибка,

  если человек сказал: «Я собака, и я не в том теле человека» …..

  Извращенные полы скорее имеют дисбаланс в мозге, а не в их теле.

  Франция, то, что вы делаете, расширяет возможности извращенных полов.

  Я не религиозен, я следую науке, и этот в биологии указывает только два пола с рассуждением, и они – мужчина и женщина, мальчик и девочка, другого жанра нет.

  Я мексиканская, и мой лидер лучше, и Владимир Путин

 5. como ganhar na lotofacil, acertar na lotofacil, ganhar na lotofacil, como ganhar na lotofacil de verdade, como ganhar na lotofacil sempre, como ganhar na lotofacil 2020, como ganhar na lotofacil 100 garantido, dicas lotofacil, como acertar na lotofacil, dicas para ganhar na lotofacil

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *