Vladimir Putin povedal, kto sa stane vládcom sveta - MAGAZÍN 1
Slovensko Zo sveta

Vladimir Putin povedal, kto sa stane vládcom sveta

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Prezident Vladimir Putin sa zúčastnil stretnutia o vývoji technológií v oblasti umelej inteligencie v programátorskej škole. Podľa neho ten, kto si môže v tejto oblasti zabezpečiť monopol, sa stane “vládcom sveta”, uviedol to vo štvrtok.

“Už som povedal a chcem to ešte raz zopakovať: ak niekto môže poskytnúť monopol v oblasti umelej inteligencie, dôsledky sú pre nás všetkých jasné, stane sa vládcom sveta,” povedal Putin na stretnutí o vývoji technológií v oblasti umelej inteligencie.

Poznamenal, že nie je náhoda, že “veľa rozvinutých krajín už prijalo svoje akčné plány ohľadom rozvoja týchto technológií”.

“A samozrejme musíme zabezpečiť technologickú suverenitu v oblasti umelej inteligencie. To je najdôležitejšia podmienka pre životaschopnosť nášho podnikania a ekonomiky, kvality života ruských občanov, bezpečnosti, a nakoniec i obrany štátu, “povedal Putin.

Umelá inteligencia označuje systémy alebo stroje, ktoré napodobňujú ľudskú inteligenciu na plnenie úloh a môžu sa iteratívne vylepšovať na základe zhromaždených informácií.

Umelá inteligencia sa oveľa viac týka procesu a schopnosti mimoriadne vyspelého myslenia a analýzy dát než nejakého konkrétneho formátu alebo funkcie.

Hoci umelá inteligencia v nás vyvoláva predstavu zložitých robotov podobných človeku, ktoré preberajú vládu nad svetom, cieľom umelej inteligencie nie je nahradiť ľudí. Jej účelom je významne zvýšiť schopnosti a užitočnosť človeka. Je preto veľmi cenným firemným aktívom.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *