Vláda zase mení pravidlá. Zákaz vychádzania bude platiť už len od tohto času - MAGAZÍN 1
Slovensko

Vláda zase mení pravidlá. Zákaz vychádzania bude platiť už len od tohto času

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Opäť sa na Slovensku trochu zmenia pravidlá lockdownu. Od tohto piatku sa mení zákaz vychádzania, ktorý bude len v čase od 20:00 do 05:00.

„Začiatkom školských prázdnin, čerpaním dovoleniek či utlmením ekonomických aktivít v prevádzkach sa zníži denná mobilita a obmedzia sociálne kontakty v školách či na pracoviskách. Zároveň vzhľadom na vysoký počet výnimiek z dnes platného denného zákazu vychádzania bolo potrebné prehodnotiť aktuálne platný stav,“ uvádza kabinet v predkladacej správe.

Dodáva, že v kontexte pretrvávajúco vážnej pandemickej situácie a výskytu variantu omikron je nevyhnutné ponechať v platnosti „také opatrenia, ktoré znížia mobilitu, obmedzia sociálne kontakty a ich dodržiavanie bude vykonateľné a kontrolovateľné“.

Pri zavádzaní nočného vychádzania sa preto určujú len výnimky na aktivity, ktoré nie je možné realizovať striktne len v čase od 5.00 do 20.00.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *