Vláda schválila zákon o povinnej výučbe LGBT na základných školách - MAGAZÍN 1
Zo sveta

Vláda schválila zákon o povinnej výučbe LGBT na základných školách

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Žiaci základných škôl v Británii sa budú teraz učiť o vzťahoch LGBT po tom, ako drvivá väčšina poslancov hlasovala za túto novinku.

Nové rozhodnutie parlamentu o pohlavnej výchove, ktoré už označili britské médiá za “historický deň”, bolo prijaté po hlasovaní 538 hlasov za a 21 proti.

Avšak v Birminghame a Veľkom Manchestri rodičia detí naďalej protestujú proti školským hodinám o vzťahoch párov rovnakého pohlavia.

Návrh, ktorý predložil minister školstva Damian Hinds, bude uzákonený v septembri 2020 roku. Hodiny o vzťahoch s rovnakým pohlavným budú adaptované v súlade s vekom a náboženské školy budú môcť na hodinách vyučovať z pohľadu viery.

Od septembra 2020 roku sa budú deti základných škôl učiť o rôznych modeloch rodín, vrátane tých s rovnakým pohlavím.
Žiaci stredných škôl budú musieť zistiť viac o problémoch LGBT, vrátane pohlavných stereotypov a negatívnych dôsledkov sexu.

zdroj: niesomdoma.eu

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *