Slovensko

Vedec Čekan sa teší z toho, že tí, čo sa nezaočkujú budú mať náhubky a nebudú môcť cestovať

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Na oficiálnom YouTube kanály Fakulty matematiky, fyziky a informatiky Univerzita Komenského v Bratislave sa objavila diskusia vedcov, ktorí diskutovali o roku pandémie 2020.

V závere diskusie sa vedec Pavel Čekan vyjadril aj k ľuďom, ktorí sa nechcú dať očkovať a šokoval tým niektorých ľudí. Čekan totiž hovoril o tom, že takýchto ľudí „budeme dávať dole z internetu a z bežného života“ a on sa z toho veľmi teší.

„Áno, ja patrím k zástancom dobrovoľnosti očkovania proti Covidu (pri iba podmienčnom schválení vakcíny Európskou liekovou agentúrou očkovanie iné ako dobrovoľné ani nemôže byť). Chápem tých, čo majú z vakcíny obavy, ale neodsudzujem tých, ktorí ju dobrovoľne chcú vyskúšať. Je to každého osobná voľba, a všetkým prajem veľa zdravia. Ale nikdy by som sa o ľuďoch s iným názorom nevyjadroval slovníkom v štýle, že ich budeme „dávať dole“ alebo že ich niekam vyvezieme. Pán Čekan je možno dobrý vedec, ale správa sa ako ľudské monštrum. Takto sa vyjadrovať nemá! Obzvlášť, keď si ho prezidentka vybrala na sprievod k pápežovi. Čakal som od neho viac…po tomto už nečakám nič.“ napísal europoslanec za ĽSNS Milan Uhrík.