Vedci vyvíjajú očkovaciu náplasť proti koronavírusu, ktorá bude úplne bezbolestná

Máte panický strach z ihiel a aj to môže byť dôvod, prečo sa nechcete dať zaočkovať proti koronavírusu? Britskí vedci vyvíjajú prvú „inteligentnú náplasť“, ktorá vás zaočkovuje proti koronavírusu, informuje portál BBC.

Na výskume pracujú vedci zo Swansea University a ich cieľom je, aby si aj aj tí, ktorí sa boja ihiel mohli uľahčiť očkovanie. „Mikroihly nepreniknú do kože tak hlboko aby prenikli až k receptorom bolesti, preto je to oveľa menej bolestivé ako klasická injekcia,“ uviedla vedkyňa, ktorá sa podieľa na výskume.

Pomocou nového mikroinječného systému sa vakcína aplikuje pod povrch kože s cieľom poskytnúť vysokú imunitnú odpoveď. Takéto očkovanie ntradermálnou cestou zahŕňa dodanie vakcínových antigénov priamo do vrchnej vrstvy (v hĺbke len 1,5 až 2 mm) kože.

Túto inteligentnú náplasť musí mať osoba nalepenú na tele 24 hodín. Smart technológia pritom lekárom celý čas poskytuje informácie o imunitnej odozve organizmu na základe biomarkerov v pokožke.

Prvý prototyp takejto náplasti by mal byť hotový do konca marca tohto roku. Vedci však očakávajú, že takéto náplasti budú na trhu tak do troch rokov.

Pomôž nám rozbehnúť Magazín 1! Veľmi nám pomôže, keď tento článok po jeho dočítaní dáš zdieľať na svojom profile a pošleš ho pár priateľom do správy! Tebe to zaberie pár sekúnd a nám pomôžeš dostať do povedomia náš portál. Ďakujeme ti a prajeme ti za to krásny deň! :)

Magazín1 potrebuje vašu pomoc! Píšeme správy, ktoré sa liberálom nepáčia, no potrebujeme, aby ste nás v našom boji podporili! Ľubovoľnou sumou nám pomôžete ísť v tejto ceste ďalej! ĎAKUJEME! IBAN: SK2811000000008017035353