Včera ich očkovali proti koronavírusu a dnes bojujú s ťažkou alergickou reakciou

Portál Daily Mail informuje, že dvaja zamestnanci britského NHS (National Health Service), ktorí v utorok dostali prvé dávky vakcíny od spoločnosti Pfizer/BioNTech, aktuálne bojujú s vážnou alergickou reakciou.

Títo ľudia však mali spoločné to, že obaja trpeli vážnymi alergiami a pravidelne používali EpiPens, čo sú injekčné adrenalínové perá. Tie slúžia na akútne zmiernenie alergických reakcií a používajú ich ľudia so závažnými alergiami na lieky, potraviny či vakcíny. 

Tieto prípady teraz prirodzene vyvolali mnohé otázniky a vynorili sa obavy ohľadom bezpečnosti tejto vakcíny proti koronavírusu.

Podľa portálu The Sun totiž u oboch spomínaných prišlo k anafylaktickému šoku, pri ktorom dochádza k rozšíreniu ciev, zníženiu krvného tlaku a k zníženiu prekrvenia orgánov. V dôsledku toho môže prísť k odkysličovaniu jednotlivých tkanív a poruche bunkového metabolizmu.

Stephen Powis, národný medicínsky riaditeľ pre Anglicko v odbore National Health Service, sa vyjadril, že po prípade reakcie týchto dvoch zamestnancov neodporúča vakcináciu ľuďom, ktorí majú vo svojej zdravotnej anamnéze zaznamenané akékoľvek závažnejšie alergie. 

Magazín1 potrebuje vašu pomoc! Píšeme správy, ktoré sa liberálom nepáčia, no potrebujeme, aby ste nás v našom boji podporili! Ľubovoľnou sumou nám pomôžete ísť v tejto ceste ďalej! ĎAKUJEME! IBAN: SK2811000000008017035353