Zo sveta

V Západnej Austrálii sa deje niečo veľmi podivné. Nemocnice sa začínajú plniť, ale „nemajú covid“

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Podľa Alexa Berensona sa v štáte Západnej Austrálie (WA), kde žijú takmer 3 milióny obyvateľov, deje niečo veľmi podivné. Nemocnice sú zahltené a očkovanie pokračuje, hoci majú málo covid prípadov.

V uzavretej západnej Austrálii je veľmi málo prípadov covid, čo im poskytlo čas na prípravu na možný príchod vírusu, ktorá zahŕňa masívne očkovanie.

Štát vymodeloval predpokladaný príchod vírusu covid na začiatku roka 2022, teda na začiatku budúceho roka.

V súvislosti so zvyšujúcou sa mierou zaočkovanosti sú však nemocnice zahlcované novými pacientmi a premiér nedokáže vysvetliť prečo.

Alex Berernson si všíma komentáre premiéra štátu WA Marka McGowana z 31. októbra o tom, že nemocnice sú v súčasnosti zahltené:

„Naše nemocnice sú pod obrovským tlakom. Rovnako je to aj vo [zvyšku Austrálie]. Je to niečo, čo nikto nikdy predtým nevidel, nárast hospitalizácie v našich nemocniciach, prečo je to tak, ťažko povedať… Dverami prechádza obrovské množstvo ľudí, takže robíme všetko, čo môžeme, aby sme sa to pokúsili zvládnuť,“ hovorí premiér McGowan.

Problém sa zrejme zhoršuje. V rozhovore minulú stredu premiér McGowan oznámil masívne rozšírenie nemocničných kapacít kvôli existujúcemu a v súčasnosti nedefinovanému prílivu pacientov, ktorý zahlcuje nemocničné kapacity.

Predpokladalo sa, že Covid-19 príde na rad budúci rok. Proaktívne prebieha hromadné očkovanie. Práve v období hromadného očkovania sú nemocnice zahltené novými pacientmi. Tieto hospitalizácie nemajú nič spoločné s infekciou covid.

Pozrite si prejav premiéra pre západnú Austráliu (video v čase 29:15):

One Reply to “V Západnej Austrálii sa deje niečo veľmi podivné. Nemocnice sa začínajú plniť, ale „nemajú covid“”

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *