Zo sveta

V USA vrazilo auto do davu ľudí na sviatočnom sprievode. Hlásia niekoľko mŕtvych a zranených

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Následkom nárazu auta do davu na sviatočnom sprievode v americkom meste Waukesha v štáte Wisconsin bolo zabitých päť ľudí a viac ako 40 ich bolo zranených. Počty mŕtvych a zranených zrejme nie sú konečné. Informovalo o tom mestské policajné oddelenie s tým, že jednu osobu v súvislosti s touto udalosťou zadržali.

„V tejto chvíli môžeme potvrdiť, že päť ľudí zomrelo a vyše 40 ich je zranených. Tieto čísla sa však môžu zmeniť, pretože budeme zhromažďovať ďalšie informácie. Mnoho ľudí sa samo dopravilo do oblastných nemocníc,“ napísala polícia na svojej facebookovej stránke.

Na videonahrávke sprievodu v meste Waukesha v štáte Wisconsin je vidieť, ako červené auto SUV prelomí bariéry a vrúti sa na ulicu, kde sa koná sprievod. Na inom videu je vidieť, ako policajti na vozidlo strieľajú. Podľa informácií, ktoré zverejnila jedna z miestnych televízií, auto nabehlo do skupiny tancujúcich dievčat. Tanečný klub potvrdil, že jeho členovia a dobrovoľníci sú medzi zranenými.

Úradníci činní v trestnom konaní zatiaľ nezistili motív prípadu, ale počas nedeľnej tlačovej konferencie odhalili, že osoba, ktorá bola pôvodne považovaná za zapojenú do incidentu, bola zatknutá. Táto osoba však nebola úradmi verejne identifikovaná.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *