V USA niekto nalepil letáky s textom "Je OK byť biely". Vyšetrujú ho za zločin z nenávisti - MAGAZÍN 1
Zo sveta

V USA niekto nalepil letáky s textom “Je OK byť biely”. Vyšetrujú ho za zločin z nenávisti

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Polícia v americkom meste Oklahoma vyšetruje niekoho, kto nalepil letáky s textom “Je v poriadku byť biely”.

Aj keď polícia uznala, že tieto letáky nie sú úplným zločinom, pretože nikomu nijak neuškodili a ani nebol poškodený majetok, zodpovedná osoba je napriek tomu vyšetrovaná.

“Polícia a vyšetrovatelia sa snažia zistiť úmysel osoby, ktorá letáky vylepila a to, či ide o zločin z nenávisti”, uvádza v správe Associated Press.

Medzi tým sa tiež v meste Massachusetts objavil obrovský nápis, ktorý bol pripevnený na most s tým istým textom “Je v poriadku byť biely”.

Zdroje uvádzajú, že tieto nápisy sú rozmiestňované úmyselne, aby ukázali, aká panika nastane v liberálnych médiách, ak sa o niečo takéto rozhodne biely človek. Je tiež pravdou, že ak by podobné nápisy boli v opačnom prípade pri inej rase, médiá by nikoho neoznačili za rasistu, ako je tomu teraz.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *