V Ružomberku umrela matka dvoch detí. Záchranári nechodili, lebo mala negatívny test na Covid

Obrovská tragédia sa stala v rodine, kde ich opustila 42-ročná Zuzana, ktorá bola mamičkou aj zdravotnou sestrou v Ružomberku. Po Zuzanu počas dňa odmietala prísť záchranka, pretože mala negatívny test na Covid 19.

Všetko sa začalo ešte 17.novembra, kedy mala Zuzana vysoké teploty a mierne bolesti kĺbov. Teplotu znižovala liekmi, ale neskôr jej teplota stúpala až na štyridsať, informuje TV Markíza. Manžel opakovane volal sanitku. Tých zaujímalo, či má čisté dýchanie a či to nebude náhodou Covid. Podľa jej manžela nechceli poslať záchranárov preto, lebo mala čerstvý negatívny test na koronavírus a okrem teploty žiadne vážnejšie príznaky tohto ochorenia.

Sanitka po pacientku prišla až večer, keď sa pridala aj bolesť v podbrušku. O pol štvrtej ráno manželovi oznámili smutnú správu. Po pitve sa ukázalo, že išlo o odtrhnutý žlčníkový kameň a zapchal podžalúdočnú žľazu. Záchranári chybu odmietajú. Pacientka vraj povedala, že sa obáva, že má Covid-19 a žiadala test, hoci mala čerstvý negatívny. Záchranáci jej pomôcť odmietli. Vojenská nemocnica v Ružomberku odmietla poskytnúť bližšie informácie. Úmrtím sa zaoberá Úrad pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou. Rodina sa domnieva, že ak by sanitka prišla skôr, mohla žena ešte žiť.

Magazín1 potrebuje vašu pomoc! Píšeme správy, ktoré sa liberálom nepáčia, no potrebujeme, aby ste nás v našom boji podporili! Ľubovoľnou sumou nám pomôžete ísť v tejto ceste ďalej! ĎAKUJEME! IBAN: SK2811000000008017035353