V Ružomberku umrela matka dvoch detí. Záchranári nechodili, lebo mala negatívny test na Covid

Magazín1 potrebuje vašu pomoc! Píšeme správy, ktoré sa liberálom nepáčia, no potrebujeme, aby ste nás v našom boji podporili! Ľubovoľnou sumou nám pomôžete ísť v tejto ceste ďalej! ĎAKUJEME! IBAN: SK2811000000008017035353

Obrovská tragédia sa stala v rodine, kde ich opustila 42-ročná Zuzana, ktorá bola mamičkou aj zdravotnou sestrou v Ružomberku. Po Zuzanu počas dňa odmietala prísť záchranka, pretože mala negatívny test na Covid 19.

Všetko sa začalo ešte 17.novembra, kedy mala Zuzana vysoké teploty a mierne bolesti kĺbov. Teplotu znižovala liekmi, ale neskôr jej teplota stúpala až na štyridsať, informuje TV Markíza. Manžel opakovane volal sanitku. Tých zaujímalo, či má čisté dýchanie a či to nebude náhodou Covid. Podľa jej manžela nechceli poslať záchranárov preto, lebo mala čerstvý negatívny test na koronavírus a okrem teploty žiadne vážnejšie príznaky tohto ochorenia.

Sanitka po pacientku prišla až večer, keď sa pridala aj bolesť v podbrušku. O pol štvrtej ráno manželovi oznámili smutnú správu. Po pitve sa ukázalo, že išlo o odtrhnutý žlčníkový kameň a zapchal podžalúdočnú žľazu. Záchranári chybu odmietajú. Pacientka vraj povedala, že sa obáva, že má Covid-19 a žiadala test, hoci mala čerstvý negatívny. Záchranáci jej pomôcť odmietli. Vojenská nemocnica v Ružomberku odmietla poskytnúť bližšie informácie. Úmrtím sa zaoberá Úrad pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou. Rodina sa domnieva, že ak by sanitka prišla skôr, mohla žena ešte žiť.