Zo sveta

V Nórsku zomrelo 23 ľudí po očkovaní vakcínou proti koronavírusu

Magazín1 potrebuje vašu pomoc! Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia! Aby sme mohli v našej práci pokračovať, potrebujeme vašu podporu. ĎAKUJEME! IBAN: SK2811000000008017035353

Špecialisti v Nórsku vyšetrujú príčiny úmrtia 23 ľudí, ktorí zomreli po očkovaní proti koronavírusu. Informovala o tom nórska agentúra pre lieky. Čo sa stalo?

Bolo zaregistrovaných 23 úmrtí súvisiacich s očkovaním. Doteraz bolo preskúmaných celkom trinásť z nich. Časté vedľajšie účinky by podľa všetkého mohli prispieť k závažnejšiemu priebehu ochorenia u starších ľudí,“ píše sa v správe. V danej agentúre pritom zdôrazňujú, že každý takýto prípad je starostlivo preskúmaný.

Uvádza sa tiež, že Národný zdravotný ústav trochu upravil odporúčania pre očkovanie starších pacientov s vážnym ochorením. Spomeňme, že očkovanie vakcínami proti koronavírusu od spoločností Pfizer v Nórsku začalo už 27. decembra, pričom ako prvý boli zaočkovaní obyvatelia domovov pre dôchodcov v Osle.

V túto chvíľu bolo zaočkovaných viac ako 25 tisíc ľudí. Ako uviedla rozhlasová a televízna spoločnosť NRK TV s odvolaním sa na danú agentúru, všetky úmrtia bola zaznamenaná u ľudí starších ako osemdesiatich rokov, ktorých zdravotný stav bol zlý. „Tieto prípady nie sú nijako zvlášť alarmujúce. Je úplne zrejmé, že táto vakcína má veľmi malý rizikový faktor, až na niekoľko výnimiek, pokiaľ ide o starších pacientov so zlým zdravotným stavom, „cituje NRK slová hovorcu agentúry Steinar Madsen.