Zo sveta

V New Yorku ohlásili prvú vážnu alergickú reakciu na vakcínu spoločnosti Pfizer, ktorá ide aj k nám

Magazín1 potrebuje vašu pomoc! Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia! Aby sme mohli v našej práci pokračovať, potrebujeme vašu podporu. ĎAKUJEME! IBAN: SK2811000000008017035353

U jedného zdravotníka v New Yorku sa rozvinula ťažká alergická reakcia po tom, čo mu bola injekčne podaná vakcína proti koronavírusu od americkej spoločnosti Pfizer. Informoval o tom denník Newsweek s odvolaním sa na oficiálne zdroje.

Uvádza sa, že sa jedná o prvý takýto prípad z viac ako 30 000 očkovaní v meste. Podľa daného denníka bola pacientovi poskytnutá okamžitá pomoc a teraz je jeho stav stabilný. Miesto a čas, kedy došlo k očkovaniu, ale nie sú špecifikované.

„Vakcíny majú vedľajšie účinky a môžu vzniknúť alergické reakcie, aj keď sú zriedkavé,“ uviedli v oddelení zdravia a duševnej hygieny v New Yorku.

Spomeňme, že Národný inštitút pre alergie a infekčné choroby Spojených štátov amerických študuje príčiny alergických reakcií u niektorých ľudí na vakcínu proti koronavírusu od spoločností Pfizer a BioNTech. Takisto sa uvádza, že aj vakcína spoločnosti Moderna bude testovaná na možné reakcie.

Pripomeňme, že už predtým sa objavili informácie o tom, že dvaja lekári v americkom štáte Aljaška potrebovali pomoc po tom, čo im bola podaná prvá dávka vakcíny od spoločností BioNTech a Pfizer. Jeden z nich musel byť dokonca hospitalizovaný v nemocnici. Podľa správ v médiách bola jeho reakcia na vakcínu podobná reakcii, ktorá bola pravdepodobne vopred preukázaná u dvoch zdravotníckych pracovníkov po očkovaní vo Veľkej Británii.