V Komárne zadržali migrantov zo Sýrie, ktorí jazdili v protismere - MAGAZÍN 1
Slovensko

V Komárne zadržali migrantov zo Sýrie, ktorí jazdili v protismere

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Rušnú noc majú za sebou policajti v Komárne, ktorí prenasledovali podozrivé auto, ktoré porušovalo dopravné priestupky. Keď chceli policajti auto zastaviť, vodič dupol na plyn a situáciu nezvládol.

“Policajti zistili, že osobné vozidlo s rakúskymi evidenčnými číslami šoféroval Ukrajinec. V aute sa nachádzalo aj ďalších šesť mužov, cudzincov. Piati pochádzajú zo Sýrie a jeden z Palestíny, vo veku od 19 do 43 rokov.” informuje Polícia.

Následne si prípad prevzali policajti z Národnej jednotky boja proti nelegálnej migrácii Úradu hraničnej a cudzineckej polície. Zistili, že ako utečenci sú už títo muži registrovaní v Srbsku. Na našom území sú neoprávnene, nechcú však u nás žiadať o azyl, ich cieľová destinácia mala byť Holandsko alebo Nemecko.

V prípade, že sa potvrdí spáchanie trestného činu prevádzačstva, páchateľovi hrozí po dokázaní viny trest odňatia slobody na sedem až desať rokov.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *