adplus-dvertising

V Japonsku prebehlo rokovanie Putina a Trumpa. „Nemiešajte sa do našich volieb,“ povedal americký prezident

V japonskej Osake sa pri summite G20 zišli ruský prezident Vladimir Putin so svojím americkým náprotivkom Donaldom Trumpom. Lídri prerokovali dvojstranné záležitosti, otázky strategickej stability a regionálne konflikty. Schôdzka, ktorá trvala 1,5 hodiny, bola ich historicky tretia.

Pri historicky tretej schôdzke svetových lídrov prezidenti v Osake prerokovali vzájomné bilaterálne vzťahy, otázky strategickej stability a regionálne konflikty, medzi ktorými vyčnievajú Irán, Ukrajina, Afganistan, Sýria a Venezuela.

Obaja štátnici sa k nadchádzajúcej schôdzke vyjadrili už skôr. Ruský prezident Vladimir Putin denníku Financial Times oznámil, že by chcel s americkým kolegom prediskutovať situáciu ohľadom dohody o znižovaní počtu jadrových zbraní (nová dohoda START). Donald Trump zase pred odletom do Japonska novinárom povedal, že očakáva dobrý rozhovor.

Nemiešajte sa do volieb

Ešte pred začiatkom rokovaní v Osake sa novinári Donalda Trumpa spýtali, či sa k svojmu ruskému kolegovi obráti so žiadosťou, aby sa Rusko nemiešalo do amerických volieb.

„Samozrejme,“ uviedol americký prezident a otočil sa k Putinovi. „Nemiešajte sa do našich volieb,“ uviedol Trump. Obaja štátnici sa usmiali.

Po rokovaní obaja prezidenti oznámili, že obe strany a celý svet majú záujem o zlepšenie vzájomných vzťahov.

Zdroj: sputnik

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.